Witam. Mam 18 lat i nigdy wcześniej nie dokuczał mi trądzik. A w ostatnim czasie nie mogę sobie z ni

7 odpowiedzi
Witam. Mam 18 lat i nigdy wcześniej nie dokuczał mi trądzik. A w ostatnim czasie nie mogę sobie z nim poradzić. Myje twarz szarym mydłem, smaruje twarz olejem rycynowym, bo słyszałam, ze jest bardzo dobry. Zaczynam pic czystek i są zmiany, ale niezauważalne.. czy ktoś mi powie, co jest tego powodem i jak sobie poradzić z trądzikiem?
Dzień dobry tu dr Piotr Mazur. Widzę ,że stosuje już Pani prawie wszystjkie partyzanckie metody leczenia trądziku.Mycie niestety niczego nie leczy,chociaż myć warto .Olej rycynowy tak jak i olej arganowy w połączeniu z tłustawą skórą to mieszanka wybuchowa. Raczej będzie nasilać trądzić niż go łagodzić.Moze i te oleje mają działanie przeciwzapalne ale ich efektu i tak Pani nie zauważy .Zwykła aspiryna ma dużo silniejsze działanie przeciwzapalne ,a jakoś nikt jej nie poleca do trądzika.
Wygląda ,że czas zacząć stosowac leki .Może na początek zewnętrzne żele lub toniki,alle z antybiotykiem w składzie. Prosze zapomnieć też o różnych multiibiotykach,bez recepty,bo konsystencja kremu znacznie utrudnia mu działanie .
Można też ,,przyjemnosć "" leczenia zacząc od znanych serii p/trądzikowych z apteki,ale to też może być poczatkowo bardzo rozczarowujące,bez względu na nazwę firmy typu Biodrma,Vichy itd. Wiele Pacjentek odbiera skutecznosć tych produktów za 60-90 zł jako ,,odrobinę " lepsze od w.w olejów ,czystków i szarych mydeł.

Dzień dobry należałoby udać się na wizytę do ginekologa w celu oznaczenia hormonów płciowych a do dermatologa w celach ustalenia zastosowania odpowiedniego leczenia, pozdrawiam
Witam ! Oczywiście powiem,ale to nie jest temat na opowiadanie w necie tylko na wizycie ponieważ potrzebne są leki- często na receptę. Serdecznie zapraszam !
Najłatwiej i najskuteczniej poradzić sobie z trądzikiem przestając stosować szare mydło i słuchać porad od znajomych typu olej i czystek. Zapewne to wszystko Pani nie zaszkodzi, ale na pewno nie pomoże rozwiązać problemu z trądzikiem. Proszę przestać traktować trądzik jak pobrudzenie twarzy i zacząć go leczyć, ponieważ to choroba. Najlepszym wyjściem jest więc wizyta u dermatologa i rozpoczęcie leczenia. Im wcześniej tym lepiej. Uniknie Pani blizn i przebarwień na twarzy.
Szanowna Pani,

Bez wizyty u dermatologa, właściwej pielęgnacji skóry i doboru odpowiedniego do stanu skóry leczenia, rozwiązanie problemu z trądzikiem będzie niełatwe. Nie polecam mycia skóry szarym mydłem. Ma ono wysokie pH, więc przesusza skórę (utrudnia odpływ łoju) oraz usuwając z niej powłokę tłuszczową pobudza czynność gruczołów łojowych (nasilenie produkcji łoju). Już te 2 czynniki mogą nasilać trądzik, a jego przyczyny są liczne. Bez badania i właściwie zebranego wywiadu nikt nie odpowie Pani na pytanie o jego źródło.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Proszę zgłosić się do specjalisty dematologa. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Dzień dobry,
Leczenie trądziku powinno być dostosowane do postaci trądziku. Nie zawsze domowe sposoby są wystarczające. Bez zbadania Pani / Pana leczenie jest niemożliwe . Proponuję wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam
Marek Laskowksi