Witam mam 17 lat, 18 skończę 27 lipca choruje na nerwice natręctw od roku, ostatnio zerwałem z dziew

1 odpowiedzi
Mam 17 lat, 18 skończę 27 lipca choruje na nerwice natręctw od roku, ostatnio zerwałem z dziewczyną jakoś tydzień temu i wtedy myślałem że moje problemy się skończyły ponieważ miałem myśli które mówiły mi że się mi nie podoba jej twarz. No dobrze minął tydzień od zerwania i dwa dni wcześniej miałem dziwne myśli na ostatniej lekcji, chodziło mi po głowie że żadna dziewczyna mi się nie podoba i nawet patrzyłem na swoje z klasy i też jakoś przestałem to czuć, gdy wracałem do domu cały czas miałem to w głowie bo przecież zawsze dziewczyny mi się podobały i w tym dniu nawet z chłopakami jeszcze rozmawiałem na temat dziewczyn, że ta to ładna itp. Gdy wróciłem do domu to naszła mnie kolejna myśl że może jestem gejem jak mi się dziewczyny nie podobają i znowu dostałem szereg głupich myśli np. Na wf kolega dla żartów klepał mnie po tyłku to mi coś do głowy wmawiało że chce z nim uprawiać seks a nie przypominam sobie żeby tak było ale nerwica coś mi wmówiła i mam takie czucie jakby tak było, bo skoro bym tak myślał to po wf bym nie rozmawiał o dziewczynach z chłopakami. Następna sprawa to kiedyś jak jeszcze byłem ze swoją dziewczyną to spojrzałem na swoją nauczycielkę i wydawało mi się że mają podobne oczy i odrazu taka myśl mi wpadła że moja dziewczyna jest taka brzydka jak ona a jakiś czas później miałem coś takiego żee ta nauczycielka jest ładna i właśnie jakoś dwa dni temu gdy dostałem myśl że jestem gejem i przypomniała mi się ona to miałem myśl że jest brzydka ta nauczycielka wpadła też myśl że to chyba jakaś oznaka geja że nim jestem jak tak pomyślałem bo nagle pomyślałem że jest brzydka. Następna sprawa to oglądam jakiś serial i tam się chłopak całował z dziewczyną i złapałem się za członka bo ogółem takie coś mnie podniecało jak chłopak z dziewczyną się całuję tyle że zawsze skupiałem się na dziewczynie ale ze mi wtedy przez głowę przeleciał ten chłopak w trakcie tego całowania z tą dziewczyną przez myśl i jeszcze w dodatku poczułem takie coś dziwnego w członku to że jestem gejem. Nie wiem czy to jakaś schiza czy coś ale nagle takie coś się ze mną dzieje. Proszę Panią o jakąś odpowiedź zawsze interesowały mnie dziewczyny a dwa dni temu tak z minuty na minutę wszystko przewróciło się o 360 stopni nigdy nie myślałem że będę gejem zawsze tylko myślałem o kobiecie i żonie nie chciałbym nim być czasem to już się nawet uspokoje i czuję taką obojętność bo też różne fora na internecie mi pomogły.
Młody człowieku, mam nadzieję, że Ty leczysz swoją nerwicę natręctw pod okiem lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty ?!? Jeżeli tak, to umów się jak najszybciej do swojego lekarza oraz terapeuty i powiedz o tych myślach i obawach, bo problemem nie są wątpliwości dotyczące seksualności czy orientacji seksualnej (te są typowe dla ludzi w Twoim wieku), ale niepokojące jest nasilenie natrętnych myśli, które "mówią w Twojej głowie". Jeżeli jeszcze nie leczysz nerwicy, to koniecznie zgłoś się do lekarza psychiatry. Na pierwszą wizytę masz prawo zgłosić się samodzielnie, natomiast, żeby podjąć terapię, będziesz musiał wyrazić zgodę Ty oraz Twój opiekun prawny (a jeśli rodzic nie będzie wyrażał zgody to sąd opiekuńczy). Porozmawiaj o tym, że czujesz się coraz gorzej z rodzicami, z psychologiem w szkole, zaufaną nauczycielką. oproś o pomoc w załatwieniu konsultacji lekarskiej i psychologicznej. Nie czekaj do 18 urodzin, bo objawy nerwicy będą narastały i z każdym miesiącem będzie Ci trudniej różne niepokojące Cię myśli opanować. Powodzenia :)