Witam, mam 14 lat i nie wiem, ile mam spożywać kalorii dodam to, że nie mam za dużej aktywności i ma

2 odpowiedzi
Witam, mam 14 lat i nie wiem, ile mam spożywać kalorii dodam to, że nie mam za dużej aktywności i mam 171+ wzrostu i 48kg, i mam bardzo rozlewające się uda i nie wiem, co z tym zrobić.
Dzień dobry! Z tego co piszesz, Twoja całkowita przemiana materii (CPM) może mieścić się w granicach ok. od 1700 do 1900 kcal (zależnie od podejmowanej aktywności fizycznej). Aby dokładnie obliczyć Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, potrzebne jest więcej szczegółowych informacji.
Biorą pod uwagę Twój wiek, musisz wiedzieć, że obecnie jesteś w okresie dojrzewania i Twoje ciało się zmienia. Z czasem jego budowa oraz rozmieszczenie tkanki tłuszczowej ulegnie modyfikacjom. Według siatek centylowych (które służą do oceny fizycznego rozwoju dzieci i młodzieży), wynika, że mieścisz się w normie. Bądź dla siebie wyrozumiały/wyrozumiała i daj swojemu ciału czas na rozwój. Jeżeli jednak nie czujesz się zadowolony/zadowolona ze swojego ciała, może dobrym pomysłem będzie, jeśli zdecydujesz się porozmawiać z zaufaną osobą dorosłą (opiekunem, krewnym lub nauczycielem)?
Trzymam za Ciebie kciuki, Natalia Zadworna

Witaj,
fajnie, że młody człowiek tak podchodzi do swojego zdrowia. Generalnie nie musisz liczyć kalorii. Wystarczy zachować tylko pewne zasady dotyczące żywienia i twoje jedzenie będzie sprawiało Ci przyjemność a równocześnie będzie Twoim lekarstwem.
Napisz do mnie na boguslaw.bienias(at) gmail. com lub zostaw swój numer telefonu. Udzielę Ci dokładnych porad zupełnie bezpłatnie.
Pozdrawiam,
Bogusław