Witam. Lekarz zalecił stosowanie octinoseptu na torebiel włosową. Czy nacieranie torbieli tym płynem

10 odpowiedzi
Lekarz zalecił stosowanie octinoseptu na torebiel włosową. Czy nacieranie torbieli tym płynem pomoże w zlikwidowaniu obrzęku, czy mam czekać aż torbiel się rozwinie, by móc usunąć go operacyjnie?
Najlepiej wykonać operacje w okresie remisji, czyli kiedy niema ropnia, Octenisept działa tylko odkazajaco

Leczenie zachowawcze torbieli jest zawsze nieskuteczne. Należy ją zoperować.
Należy zoperować w momencie remisji - czyli braku cech infekcji.
Absolutnie zgadzam się z kolegami.
Jedynym radykalnym sposobem leczenia torbieli włosowej jest zabieg operacyjny.
Nie zawsze stosuje się proste wycięcie torbieli. Stosuje się coraz częściej zabiegi z plastycznym przesunięciem płatów , które łagodzą przebieg pooperacyjny.
Wszystko zostałom powiedziane
Czasami do chodzi do wytworzenia stanu zapalnego lub zropienia torbieli włosowej. Pojawia się ból, zaczerwienienie i nadmierne ucieplenie skóry. Octenisept w niczym nie pomoże. Jeśli jest stan zapalny czasem można wyciszyć go antybiotykiem doustnym i potem torbiel zoperować planowo jak koledzy powyżej opisali. Jeśli jednak dojdzie do zropienia torbiel trzeba naciąć i włyżeczkować. Czasem można w ten sposób pozbyć się problemu na zawsze, ale bardzo często dochodzi do nawrotu i wtedy planowe wycięcie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja proktologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Oktenisept działa odkażająco, niestety nie wyleczy torbieli włosowatej. Nalezy poddać sie zabiegowi operacyjnemu
Jak wyżej.
Wszystko koledzy powiedzieli,. Najlepiej jak zobaczy to chirurg, który ma doświadczenie w leczeniu takich przypadków, nie da się tego wyleczyć korespondencyjnie ....
Dzień dobry, skuteczne może być jedynie leczenie chirurgiczne. Pozdrawiam, T.Witwicki