Witam kobieta 44lat Jestem rok po histeroktomii całkowitej. W abrazji rak endometrialny g2. Operac

1 odpowiedzi
Witam kobieta 44lat
Jestem rok po histeroktomii całkowitej. W abrazji rak endometrialny g2. Operacja wycięcia macicy, jajniki, węzły wartownicze. Operacja nie potwierdziła raka tylko ogniskowo atypia endometrium. Przez ro miałam duża suchość pochwy. Miesiąc temu kontrola ginekolog usg, badanie wziernikiem wszystko w porządku. Od jakiś 3 tygodni pojawiły się śluz, uplawy trudno mi to nazwać. Bezbarwne lub jasno żółte. Bezwonne, nic nie boli nie piecze nie swędzi. Nie wyglada na infekcje.Wygląda tak jak przed operacją. I moje pytanie brzmi. Czy to normalne po wycieciu wszystkiego że śluz może powrócić i to jest poprostu fizjologiczne. Bo 3 tygodnie temu u lekarza wszystko ok
Szanowna Pani,

Po operacji histeroktomii, takiej jak Pani przeszła, mogą wystąpić różne zmiany w obszarze pochwy i miednicy. Po całkowitym usunięciu macicy oraz jajników, naturalne jest występowanie zmian w poziomach hormonów oraz w środowisku pochwy, co może wpływać na obecność i charakter śluzu.

Fakt, że śluz jest bezbarwny lub jasnożółty, bezwonny i nie towarzyszą mu inne objawy, takie jak ból, pieczenie czy swędzenie, może wskazywać na to, że jest to zjawisko fizjologiczne. Po histeroktomii, niektóre kobiety doświadczają zmian w wydzielaniu pochwowym, które mogą być wynikiem adaptacji ciała do nowego stanu.

Jednakże, ważne jest, aby każde nowe objawy lub zmiany w organizmie zostały skonsultowane z lekarzem. W Pani przypadku, skoro zmiany w wydzielaniu pochwowym pojawiły się po ostatniej wizycie u ginekologa, zalecam ponowną konsultację. Lekarz może zasugerować przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak USG, badanie wziernikiem czy wymaz z pochwy, aby wykluczyć inne przyczyny zmian i zapewnić odpowiednią opiekę.

Pamiętajmy, że regularne wizyty kontrolne i konsultacje z lekarzem są kluczowe, szczególnie po przebytych zabiegach chirurgicznych i w obliczu wcześniejszych problemów zdrowotnych, takich jak przerost endometrium. Troska o zdrowie ginekologiczne jest niezwykle ważna, a lekarz jest najlepszym źródłem porady w przypadku wszelkich wątpliwości czy niepokojących objawów.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + badanie usg + wymaz - 380 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.