Witam. Jestem w 20tc ciąży, wrosl mi paznokieć w palcu u nogi, boli strasznie, jest czerwony i opuch

9 odpowiedzi
Jestem w 20tc ciąży, wrosl mi paznokieć w palcu u nogi, boli strasznie, jest czerwony i opuchnięty. Co robić? Domowe sposoby sprawdzone.
Zapraszam na wizytę podologiczną. Odbarczymy stan zapalny w sposób bezpieczny dla Pani i dziecka oraz pokażemy jak dalej pielęgnować paznokcie by uniknąć podobnych problemów

Zapraszam. Myślę że jestem w stanie zaproponować właściwe postępowanie.
Zalecam raczej wizytę w poradni chirurgicznej celem oceny i ewentualnego zabiegu.
Nalezy Panią zbadać pod kątem obecności stanu zapalnego oraz zakazenia ( chirurg). Dodatkowo zalecam wizytę u podologa.
W normalnym kraju tam gdzie działa instytucja lekarza rodzinnego - kierunek lekarz pierwszego kontaktu.
W naszym pięknym kraju - lekarz pierwszego kontaktu ( trzeba poczekać ) - skierowanie do chirurga ( trzeba się zapisać ) - chirurg w rejonie ( trzeba się zapisać )
97% przypadków kończy się na SOR ( nie trzeba się zapisać, trzeba przyjąć każdego o każdej porze dnia i nocy )
Domowe sposoby raczej odradzam ze względu na piękny moment życia w którym Pani się znajduje
MN
do chirurga
Wrastających paznokieć leczy się chirurgicznie za pomocą klinowego wycięcia.Zniczulenie miejscowe m.Obersta wymaga podania ok.5-10 ml 1%lignokainy co jest b.małą ilością nie powodującą żadnego obciążenia dla chorej jak i płodu.Jeżeli jest to rzeczywiście wrastających paznokieć a nie np.zapalenie wału paznokciowego tj.zanokcica (wymaga odpowiedniej oceny przez mądrego a nie niedouczonego lekarza lub podologa)to tylko tak można tą przypadłość wyleczyć.
Należy e osłonie antybiotykowej
Zdjàć paznokieć lub Jego część
Zabieg u doświadczonego Chirurga
Jak najszybciej !!!!

Wszystko już napisane. Z wrastającym paznokciem proponuję do chirurga, a do podologa później.
Ewentualnego znieczulenia miejscowego proszę się nie obawiać.