Witam, Jestem po dwóch szczepionkach Pfizer. W związku z tym, że szczepienia są z Marca zeszłego ro

1 odpowiedzi
Witam,
Jestem po dwóch szczepionkach Pfizer. W związku z tym, że szczepienia są z Marca zeszłego roku to mój certyfikat już wygasł.
Chciałem zrobić booster ale dla pewności zrobiłem badanie na przeciwciała anty-S. Wyszła mi znaczna ilość:
SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG więcej niż 2080 BAU/ml

Dużo czytałem, czy booster można robić czy nie ale chciałbym dodatkowo usłyszeć opinie lekarskie.

Dziękuje z góry!
Witam, rutynowo nie jest zalecane sprawdzanie poziomu przeciwciał przed przypominającą dawką szczepienia p/COVID-19. Pomimo znacznego poziomu przeciwciał anty-S wskazane jest dokonanie szczepienia przypominającego po 5-6 miesiącach od ukończonego podstawowego cyklu. Znacząco podnosi to ochronę poszczepienną a dodatkowo przedłuża ważność certyfikatu o kolejne 9 miesięcy. Wysoki poziom wskazanych przeciwciał może świadczyć o prawidłowej odpowiedzi na szczepienie.