Witam, jestem osobą niepelnoletnią i potrzebuje skontaktowac sie z psychologiem. Byłam już u psychol

3 odpowiedzi
Jestem osobą niepelnoletnią i potrzebuje skontaktowac sie z psychologiem. Byłam już u psychologa szkolnego i nie pomogło, niestety nie mam możliwości przyjść na wizyte z nikim dorosłym, nie stać mnie również na prywatne wizyty. Czy jest jakaś szansa, że psycholog z NFZ przyjmie mnie bez zgody opiekuna prawnego, jeżeli naprawde nie ma innej możliwości ?
Dzień dobry, bardzo mi przykro to pisać, ale niestety w naszym kraju prawo stanowi tak, że osoby niepełnoletnie muszą do psychologa zgłaszać się w towarzystwie opiekuna prawnego.
Jedynie rozmowa z psychologiem szkolnym może odbyć się bez takiego towarzystwa. Nie wiem, dlaczego Twoje rozmowy ze szkolnym psychologiem nie pomogły, bo w Twoim liście nie ma żadnych konkretnych informacji. Dlaczego nie możesz zaufać osobie dorosłej? Może jednak w Twojej rodzinie jest ktoś, do kogo masz zaufanie i możesz z nim porozmawiać, że chcesz się spotkać z psychologiem. Pomyśl o tym. Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Ostrowska

Dzień dobry
Osoby niepełnoletnie musza przynajmniej na pierwsza wizytę przyjść z opiekunem prawnym/rrodzicem. Nie da się aktualnie zmienic tych zasad. Moze warto jednak ponowic wspolprace z psychologiem szkolnym bądź porozmawiać z opiekunem prawnym o swoich potrzebach.
Pozdrawiam Magdalena Kaczmarczyk psycholog w Łodzi
Dzień Dobry :)

Mam mało danych.

Zacznę od tego, że ucieszyło mnie, że poszukujesz dla Siebie optymalnej wskazówki/wsparcia/pomocy.

Aby skorzystać z osobistej konsultacji psychologicznej, w ramach NFZ-tu, jest potrzeba obecności Rodzica/Opiekuna.

Jednak, ad hoc, być może? pomocna byłaby dla Ciebie, doraźna rozmowa z Psychologiem, pod bezpłatnym Telefonem Zaufania, dla Dzieci i Młodzieży,
aktywnym, od pon.- do soboty, w godz. 12.00-20.00.

Przydatna mogłaby okazać się szczera rozmowa, z zaufaną Osoba dorosłą, do rozważenia czego Cię zachęcam.

Serdeczności,
Z przesłaniem dla Ciebie Tego, Co jest Ci najbardziej teraz potrzebne,

Irena Mielnik-Madej