Witam, jestem młoda osoba mam 22 lata. Od pewnego czasu miewam wahania nastrojów, napady płaczu któr

6 odpowiedzi
Jestem młoda osoba mam 22 lata. Od pewnego czasu miewam wahania nastrojów, napady płaczu których nie umiem kontrolować, czuje się źle, jestem smutna, mało rzeczy cieszy mnie w życiu. Oczywiście wieczorami jest najgorzej mam wrażenie jakby to się jeszcze bardziej wszystko nasilało. Wiem ze jesienią tak się dzieje po dni krótsze ale ja tak mam od pół roku mniej więcej Chciałabym być taka jak kiedyś ale nie potrafię sobie sama dać rady. Do kogo mogę się udać? Jak sobie z tym poradzić?
Jeśli obniżony nastrój utrzymuje się od kilku miesięcy zachęcam do skorzystania z konsultacji z psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą.

Konsultacja psychoterapeutyczna może być pomocna w zastanowieniu się nad powodami złego samopoczucia.

Konsultacja psychiatryczna pomoże zweryfikować czy wsparcie farmakologiczne jest wskazane przy obecnym nasileniu objawów.

Zachęcam do skorzystania ze specjalistycznej pomocy. Życzę powodzenia. Katarzyna Puczyńska-Kryk

Z informacji, które Pani tu przytoczyła, można wnioskować, że może mieć Pani początek depresji. Proszę udać się po pomoc do specjalisty, na początku psychologa, on może wskazać, czy to wystarczy, czy jest potrzebna pomoc farmakologiczna, wtedy skieruje Panią do psychiatry.
Witaj,

Na początku warto byłoby skorzystać z pomocy psychologa a dokładniej konsultacji psychologicznej, by móc zweryfikować, czy dobrym rozwiązaniem będzie sama terapia czy również należy skorzystać z pomocy psychiatrycznej aby wspomóc się farmakologią. Odpowiedź na to pierwsze pytanie jest kluczowe, później w zależności od przestawionych psychologicznych trudności pokierowana powinna być Pani na odpowiednią terapię tzn. do terapeuty pracującego w odpowiednim nurcie - podejściu dla przedstawianych przez Panią trudności i potrzeb.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek
Jesień rzeczywiście sprzyja obniżeniu nastroju, jednak objawy, o których Pani pisze trwają zbyt długo, jak na jesienną chandrę. Złe samopoczucie, płaczliwość i smutek utrzymujące się pół roku są diagnostyczne dla depresji. Aby zmienić swoją sytuację, należałoby podjąć kroki w postaci konsultacji psychologicznej, po której terapeuta będzie mógł głębiej poznać Pani sytuację, zaproponować formę pomocy i ewentualnie określi, czy farmakoterapia jest w Pani konkretnym przypadku wymagana. Nie jest Pani sama, a zgłaszane objawy z pewnością utrudniają Pani funkcjonowanie. Zachęcam do spotkania ze specjalistą.
Pozdrawiam,
Karolina Tiszler
Dzień dobry. Warto udać się do psychologa, psychoterapeuty. Specjalista pomoże Pani ustalić źródło pogorszenia samopoczucia. Znając przyczynę i szerszy obraz sytuacji z pewnością będzie mógł postawić diagnozę i udzielić odpowiedniej pomocy. Pozdrawiam, Amelia Małyszek
Dzień dobry, jeśli obniżenie nastroju utrzymuje się u Pani ponad dwa tygodnie i ma znaczący wpływ na Pani codzienne funkcjonowanie, może być to początek depresji. Warto byłoby się skontaktować z psychologiem, które przeprowadzi wstępne rozpoznanie, i pomoże wskazać, czy potrzebna będzie pomoc farmakologiczna. Proszę się zastanowić nad przyczyną Pani wahań nastrojów - być może w Pani życiu wydarzyła się ostatnia zmiana, a trudne emocje pełnią tu rolę informacyjną. Zapraszam do siebie na konsultacje stacjonarnie bądź online, wspólnie z szerszej perspektywy omówimy kolejne kroki zatroszczenia się o Pani emocje. Pozdrawiam serdecznie - Ewa Wojtowicz, psycholog
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.