Witam jestem kobietą mam 31 lat w pracy podczas wysiłku dopadł mnie straszny ból klatki piersiowej c

5 odpowiedzi
Witam jestem kobietą mam 31 lat w pracy podczas wysiłku dopadł mnie straszny ból klatki piersiowej ciężko mi się oddychalo po chwili byłam całą blada zalana potem po jakiś 15 min ból ustąpił jestem z rodziny sercowcow Ale do tej pory jakoś dziwnie się czuję co dalej robić gdzie isc
Proszę wykonać EKG i udać się do kardiologia. W dalszej kolejności prawdopodobnie wskazane będzie ECHO serca i badania krwi.

Dzień dobry! W Pani wieku raczej trudno podejrzewać chorobę wieńcową, choć nie można tego całkowicie wykluczyć. Przede wszystkim potrzeba zebrać dokładny wywiad odnośnie charakteru bólu i ewentualnych czynników ryzyka, w tym obciążeń rodzinnych. Na początek sugeruję zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który po dopytaniu Pani o szereg szczegółów i zbadaniu Pani zdecyduje, czy wymaga Pani konsultacji specjalisty, a jeżeli tak, to jakiej specjalizacji.
To pytanie dotarło do mnie z dużym opóżnieniem.Powinna była Pani natychmiast wezwać Pogotowie Ratunkowe.Jeśli Pani do tej pory nie miała kontaktu z lekarzem,to w pierwszej kolejności wykonanie ekg i wizyta u kardiologa,a po wykluczeniu choroby wieńcowej,wizyta u neurologa-przyczyną bólu mogła też być dyskopatia Pozdrawiam
Każdy silny ból w klatce piersiowej trwający ponad 5 minut powinien skutkować wezwaniem pogotowia. Na chwilę obecną pilna wizyta u kardiologa
Wskazana jest konsultacja kardiologiczna z wykonaniem EKG, pogłębienie wywiadu i wykonanie dalszych badań (m.in. USG serca).