Witam, jeśli objawy odstawienia już wystąpiły, czy należy wtedy coś robić ? Czy wrócić do poprzednie

Witam, jeśli objawy odstawienia już wystąpiły, czy należy wtedy coś robić ? Czy wrócić do poprzedniej dawki leku? Jak długo trwają? Czy mam się tym niepokoić? Mam zawroty głowy j jestem rozdrażniona. Ja brałam citalopram 40mg przez dwa lata i zdecydowałam się na dostawienie leku.

2 odpowiedzi


Taką dawkę leku powinno odstawiać się stopniowo ,nie od razu . Objawy miną.

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Dzień dobry Leki przeciwdepresyjne powinno odstawiać się z zalecenia specjalisty psychiatry i pod jego kontrolą . Nagłe zaprzestanie przyjmowania leków najczęściej skutkuje pojawieniem się objawów odstawiennych wśród których może być rozdrażnienie i zawroty głowy . Nie potrafię wskazać Pani do jakiej dawki leków wrócić gdyż nie wiem ile czasu upłynęło od odstawienia i ile czasu przyjmowała Pani dawkę 40 mg. W tej sytuacji zalecałabym pilne zgłoszenie się do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam Magda Skał-Mydłowska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.