Witam . Jak wpłynąć na kogoś by udał się do specjalisty ? Ta osoba całe dnie siedzi zamknięta w poko

2 odpowiedzi
Jak wpłynąć na kogoś by udał się do specjalisty ? Ta osoba całe dnie siedzi zamknięta w pokoju . Nie chce w ogóle mówić o sobie . Szybko się denerwuje . Zdążyło się że pod wpływem alkoholu mowi , że jest nikomu nie potrzebna ,ze lepiej będzie jak odejdzie . Chce odebrać sobie życie . Nie chce słyszeć o psychologu. Nic szczegolnego nie stalo sie w zyciu tej osoby by tak sie zachowywac . Nie wiem co moze byc tego powodem . Co robić ? Boję się , że kiedyś będzie za późno na pomoc.
Dzień Dobry Pani?Panu,

Dziękuje za kontakt :)

Mam mało danych...

Odpowiadając na Pani/Pana pytanie (niestety) jest potrzeba, by sama Osoba, podjęła wyzwanie sięgnięcia po potrzebną pomoc specjalistyczną.

Może Pani/Pan jedynie inspirować Osobę, do konsultacji specjalistycznej, kontaktując się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, oferując Jej swoją obecność w drodze/w czasie oczekiwania na wizytę.

Proszę zachęcić znajomą Osobę, do kontaktu telefonicznego, z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania (namiar tel. dostępny w Internecie) aktywnym codziennie, w godz. 14.00-22.00.,
gdzie można uzyskać wskazówki oraz profesjonalne wsparcie - po wstępnym rozpoznaniu.

Serdeczności oraz pomyślności życzę!

Witam, wydaje się, że osoba o której jest mowa zamyka się w sobie, odcina od świata, pogrąża się w melancholi, przeżywa głęboki smutek. Zachowania takie mogą świadczyć o przeżywanej głębokiej traumie lub depresji. Być może zawiodła się w jakiejś sytuacji w życiu i zobojętniała na wszystko. Sama nie potrafi ocenić realnie sytuacji. Sama tego nie przerwie. Myślę, że sytuacja jest poważna. Trzeba zainterweniować na ile jest to możliwe o przymusową hospitalizacje lub poprosić o wizytę domową lekarza psychiatrę.
Nie wiadomo na ile jest to bliska osoba z kręgu rodziny lub przyjaciół. Sesnowna może być szczera z nią rozmowa do której powinny być zaproszone inne osobowy z bliskiego kręgu, gdzie wspólnie będzie moża powiedzieć o swoich obawach i zaproponować pomoc.
Pozdrawiam Ewelina Włodarz - Zając