Witam. Dostałam receptę na tabletkę (ellaone) którą już zażyłam. Jedynie martwi mnie fakt, że podcza

3 odpowiedzi
Witam. Dostałam receptę na tabletkę (ellaone) którą już zażyłam. Jedynie martwi mnie fakt, że podczas stosunku miałam okres i następnego dnia rano okres się skończył. Czy to objaw ciąży czy jest to normalne po takim stosunku? Okres powinien mi trwać jeszcze mniej więcej 2/3 dni.
Dzień dobry,

Zażywanie leku ellaOne, który jest awaryjną antykoncepcją, może wpłynąć na cykl miesiączkowy, powodując jego przyspieszenie, opóźnienie lub zmianę intensywności krwawienia. Zmiana, której doświadczyła Pani w postaci skrócenia trwania okresu, może być efektem działania tej substancji czynnej, a niekoniecznie musi wskazywać na ciążę. EllaOne jest skuteczna w zapobieganiu ciąży, jeśli zostanie zażyta zgodnie z zaleceniami, najlepiej jak najszybciej po stosunku bez zabezpieczenia.

Jednak każdy organizm reaguje indywidualnie, a zmiany w cyklu miesiączkowym mogą budzić zrozumiałe obawy. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do swojego zdrowia lub obawia się Pani ciąży, zalecam konsultację z lekarzem. Możliwe, że lekarz zaproponuje wykonanie badania beta-hCG w odpowiednim czasie od stosunku, aby weryfikować czy doszło do zapłodnienia.

Proszę pamiętać, aby dbać o regularną antykoncepcję oraz wykonywanie regularnych badań ginekologicznych. Są one kluczowe dla zachowania zdrowia reprodukcyjnego i ogólnego samopoczucia.

Pozdrawiam,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam. Przeczytaj co napisał dr Blukacz. Uważam tak samo
Odpowiedż dr Blukacza bardzo wyczerpująca. Potwierdzam wszystkie stwierdzenia .