Witam czy to może być nerwica lękowa? od 5 lat cierpie na dziwne dolegliwośći typu ataki drgawek wie

2 odpowiedzi
Czy to może być nerwica lękowa? od 5 lat cierpie na dziwne dolegliwośći typu ataki drgawek wieczorami, dusznosci, pocenie sie,drzenie rąk, rózne myśli w głowie, nakręcanie sie (głownie wieczorami) , zaburznie jedzenia, brak apetytu( strach przed tym ze sie zakrztusze) byłem u kilku psychiatrów stosowoałem rózne leki ale nie pomagały mi i zmieniłem na innego psychiatre który przepisał mi leki Diphergan, Sympramol ,Fluanxol Stosuje tak po 1 z kazdych tych lekków tabletki rano i wieczorem 1 tabletka Diphergan oraz 2 tabletki Sympramol i 2 tabletki Fluanxol i bardzo mi te leki przyniosły ulge a jak przerwałem na 2 tygodnie branie tych leków tylko na wieczór, choroba wróciła z takimi objawami jak przed braniem leków.Czy to oznacza ze juz zawsze musze brać te leki? one są jakieś silne psychotropowe w tej dawce rano i wieczorem?
Nie powinno się samemu odstawiać leków psychiatrycznych. Mózg to bardzo wrażliwy narząd, nie lubi nagłych zmian. - Czy będzie Pan musiał te leki stosować przez całe życie, nie wiadomo. - Jeśli po tych lekach poczuł się Pan lepiej, nie są one "silnie psychotropowe". - Czasami po sensownej psychoterapii nerwicy można odstawić leki. Pozdrawiam.

Dodałabym, że w zaburzeniach lękowych (nerwicach) zwykle psychoterapia odgrywa równie istotną rolę co leki.