Witam. Czy PCO może przekształcić się w PCOS? Badań się regularnie - do ostatniej wizyty każde wyko

1 odpowiedzi
Witam.
Czy PCO może przekształcić się w PCOS? Badań się regularnie - do ostatniej wizyty każde wykonane usg było prawidłowe natomiast na ostatniej wizycie lekarz powiedział ze jeden z moich jajników jest policystyczny
Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS jak sama nazwa wskazuje jest zespołem objawów, wśród których jednym może być charakterystyczna, policystyczna budowa jajnika. Taki obraz niekiedy określa się skrótem PCO.
Jeśli zaobserwowano u Pani tę budowę jajnika w usg warto pochylić się nad tym i poszerzyć diagnostykę o szczegółowy wywiad i badania laboratoryjne.
Zespół policystycznych jajników jest częstym zaburzeniem, choć pomimo pozornie wyraźnych objawów niezdiagnozowany przez lata.

W razie wątpliwości proszę umówić wizytę z badaniem usg celem weryfikacji, bądź poradę zdalną celem omówienia kierunku dalszej diagnostyki.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.