witam, czy jest możliwa wizyta w ramach nfz ? Moim problemem jest nieradzenie sobie z emocjami.

6 odpowiedzi
Czy jest możliwa wizyta w ramach nfz ? Moim problemem jest nieradzenie sobie z emocjami.
Dzień dobry Pani/Panu,

Tak, oczywiście jest możliwa wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu,
bez skierowania - jest potrzeba oczekiwania na termin konsultacji diagnostycznej oraz psychoterapii.

Serdeczności oraz pomyślności życzę,

Poradnie Zdrowia Psychicznego faktycznie oferują taką usługę w ramach NFZ, jednak wymaga to skierowania (od lekarza rodzinnego, psychiatry, neurologa). Każda Poradnia na swoje ustalone procedury w tym zakresie. Pozdrawiam serdecznie, Natalia Pilarska.
Witam,
niektórzy psycholodzy/psychoterapeuci podpisują kontrakt z NFZ w ramach gabinetu prywatnego. Umawiając się na wizytę do konkretnego specjalisty, trzeba zapytać o taką możliwość. Poradnie Zdrowia Psychicznego to najpewniejsze miejsce na bezpłatną konsultację i terapię. Zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Studzińska
Dzień dobry. W zależności jakie jest podłoże tychże problemów związanych z nieradzeniem sobie z emocjami jest możliwa wizyta w ramach kontraktu NFZ w Poradniach Zdrowia Psychicznego bądź Poradnia Leczenia Uzależnień gdzie przyjmowane są osoby uzależnione jak również ich rodziny. Jak i do jednej jak i do drugiej Poradni nie trzeba skierowania
Dzień Dobry. Ze swojej strony dodam jeszcze, iż od niedawna powstają w Polsce Centra Zdrowia Psychicznego. Mają one na celu udzielenie pomocy w 72h od zgłoszenia - warto dowiedzieć się, czy Pana/Pani miejsce zamieszkania jest objęte taką opieką (CZP oferują pomoc lokalnym mieszkańcom np.danej dzielnicy). Wówczas czas oczekiwania na wizytę u specjalisty zdecydowanie się skraca. Pozdrawiam.
Poza poradniami Zdrowia Psychicznego warto rozejrzeć się za ofertą oferowaną przez stowarzyszenia lub fundacje. Przy każdej gminie jest także Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, gdzie można uzyskać informacje o placówkach w okolicy. Dodam jeszcze, że jeśli ktoś pochodzi z rodziny z problemem alkoholowym (a sam nie jest uzależniony) to także może otrzymać pomoc w Poradni Leczenia Uzależnień, bo one pomagają całej rodzinie.
pozdrawiam i życzę powodzenia.
K. Stefaniak