Witam czy 3 tygodnie po operacji ścięgna zginacza długiego kciuka można sobie masować miejsce przeci

2 odpowiedzi
Witam czy 3 tygodnie po operacji ścięgna zginacza długiego kciuka można sobie masować miejsce przecięcia? Dodam ze masowałem teraz 2 dni i znacznie lepiej poruszam tym kciukiem w stawie, Natomiast mam tez pytanie czy biernie mogę ostatni paliczek (przy paznokciu) zginac? Bo nawet biernie przy próbie nie zgina się on do końca lecz takie 45 stopni i czuje opór wiec dalej nie próbuje. Lekarz zalecił mi 6 tygodni noszenia ortezy, dopiero gdy odloze całkowicie aby udać sie na rehabilitacje nie ruszając tego palca ale z tego co przeczytałem takie nieruszanie może spowodować zrosty.
Dzień dobry, polecałbym udanie się teraz do fizjoterapeuty, który zajmuje się patologiami kończyny górnej i rozpocznie z Panem usprawnianie bierne kciuka - 3-4 tygodnie po operacji to dobry moment na rozpoczęcie usprawniania.
Wtedy razem z fizjoterapeutą poprawicie również zakres ruchu w stawach kciuka i zminimalizujecie szanse powstawania zrostów ścięgna zginacza długiego kciuka.
Sugeruję wizytę: Chirurgia ręki - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

6 TYGODNI TO JEST STANDART PO TAKIEJ OPERACJI, ZROSTY -OWSZEM MOGĄ BYĆ, ALE RUSZAJĄC ZA WZCEŚNIEJ MOŻE PAN ZERWAĆ ŚCIĘGNO.