Witam! Cztery dni temu chirurg naciął ropnia na pośladku i umieścił w ranie sączek. Dziś został on u

1 odpowiedzi
Witam! Cztery dni temu chirurg naciął ropnia na pośladku i umieścił w ranie sączek. Dziś został on usunięty, chociaż pośladek nadal jest twardy, ale nie sączy się z niego ropa. Przez pierwsze dwa dni było widać, jak stopniowo znika zgrubienie i rumień, jednak dwa dni temu przestało, zatrzymało się to na pewnym etapie. Czy jeśli nadal czuję, że pośladek jest (w mniejszym stopniu niż wcześniej) twardy i ciepły (od samego początku nie miałam innych objawów poza bólem pośladk i ostrym rumieniem, ani gorączki ani nic), to powinnam skonsultować się z innym chirurgiem? Nie zrobiono mi USG, ropień po prostu nacięto przy pierwszej wizycie. Martwię się, że w środku może być drugi, chyba że to opuchlizna, która może zniknąć samoczynnie? Nie wyczuwam takiego chełbotania, jak wcześniej, jednak to napięcie jest charakterystyczne i sprawia, że poważnie się zastanawiam czy coś nie jest pominięte...
Witam, jesli rana jest nadal”otwarta” i nie sączy sie z niej już żadna wydzielina to znak że ropień sie opróżnił i tak powinno być. Wykonanie USG w takim przypadku jest jak najbardziej wskazane aby określić czy na pewno cały zbiornik się opróżnił, często ropnie są wielokomorowe i niewykluczone iż w tym przypadku tak jest . Z reguły po nacieciu dolegliwości mijaja a rana goi sie bardzo szybko wiec Obawy są jaknajbardZiej uzasadnione , nadmieniam iż zejście ropnia również jest powolne i towarzyszy mu utrzymujacy sie rumień oraz stopniowo zmniejszający sie obrzęk.