Witam. Córka lat 3, w tym roku zaczęłyśmy przedszkole, dotąd chorowała może 3 razy zawsze bez antybi

2 odpowiedzi
Witam. Córka lat 3, w tym roku zaczęłyśmy przedszkole, dotąd chorowała może 3 razy zawsze bez antybiotyku . Tym razem choroba trwa już ponad 3tyg , długo utrzymujący sie kaszel mokry (właściwie wystąpił na drugi dzień po rozpoczęciu choroby i trwa do dzis) oraz katar który dopiero nawrócił niecały tydz temu . kończymy drugi antybiotyk (pierwszy nas uczulil) a poprawy brak … stosujemy inhalacje z soli plus mgiełka zablocka, nacieram ja vickiem na noc, podaje pecto drill 2x dziennie , probiotyk oraz antybiotyk którego została nam ostatnia dawka . jestem załamana
Niestety dzieci po rozpoczęciu uczęszczania do żłobka czy przedszkola chorują często i to jest normalne- w ten sposób budują sobie własną odpornośc.Trudno mi ocenić czy antybiotyk był konieczny czy nie.Często można zastosować w wirusowych infekcjach leki naturalnego pochodzenia.Ważne jest też właściwe odżywianie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Czasem jeśli dziecko otrzymuje dużo inhalacji, szczególnie z roztworów hipertonicznych to kaszle z tego powodu. Proponuję zastosować tylko 3 inhalacje dziennie, z samej soli fizjologicznej 2,5ml. Czasemi konieczne sa inhalacje z lekiem rozszerzającym oskrzela- na przykład z Atroventem. O tym decyduje lekarz, bo jest to lek na receptę. Często trzylatki nie współpracują przy badaniu w gabinecie i lekarz nie ma szansy usłyszeć, jak dziecko kaszle. Podpowiadam, że można w domu nagrać na telefonie kilkanaście sekund kaszlu, który Panią niepokoi u córki i to może pomóc lekarzowi dobrać odpowiednie leki. Po 3 tygodniach choroby do rozważenia jest także badanie morfologii krwi i wykonanie ew dodatkowych badań- to też bywa pomocne w decyzji, jakie leczenie zastosować, czy podawać dodatkowo żelazo lub witaminy itd itp.