Witam. Córka 3 latka dostała skierowanie od chirurga do szpitala na usunięcie kaszaka w pępku. Czy

5 odpowiedzi
Witam.
Córka 3 latka dostała skierowanie od chirurga do szpitala na usunięcie kaszaka w pępku. Czy konieczna jest operacja pod narkoza? Jak Długo trawa zabieg i czy są jakieś powikłania możliwe?
Niestety powikłania są zawsze możliwe. Najczęściej dochodzi do zakażenia rany
Niestety jeśli jest to kaszak to istnieje ryzyko, że urośnie a z czasem może zropieć, zatem zabieg jest raczej konieczny.

Dziecko jest małe,stąd zabieg tylko w znieczuleniu miejscowym nie wchodzi w rachube.Nie jest długotrwały.Ci którzy za dużo myślą o powikłaniach-zwykle je mają ;-)
Kaszak w pępku to delikatnie mówiąc wątpliwa diagnoza. Czymkolwiek by ten guzek nie był, należy słuchać jedynie rad tego lekarza, który miał możliwość zbadania dziecka.
Zmiany o typie kaszaków u małych dzieci w pępku zdarzają się dość często - wiąże się to w nakładaniem się fałdów skórnych podczas zawiązywania się pępka przy jego odpadnięciu i iz tego też powodu zamknięcie wewnątrz gruczołów które ostaatecznie zbierając swoją wydzielinę tworzą kaszaka. Zwykle taki kaszak jest prawie oddzialony od skóry i dość dobrze uszypułowany - Istnieje wtenczas możliwość podwiązania zmiany nicią chirurgiczną po zastosowaniu jedynie znieczulenia skóry kremem emla. W ten czas jest możliwość jej pozostawienia do odpadnięcia, a plastrując pępek możliwość zebrania materiału do badania histopatologicznego - zawsze jednak proponuję ocenę wraz z wykonaniem USG w gabinecie i decyzję o postępowaniu.
Sugeruję wizytę: Drobne zabiegi chirurgiczne - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
U małego dziecka taka zmiane usuwamy w znieczuleniu ogólnym na sali operacyjnej. Najwazniejsze jest bezpieczeństwo