Witam Córeczka ma 7 tyg od 4 tygodni pije mleko bebilon pepti ze względu na wywiad rodzinny duza m

1 odpowiedzi
Witam
Córeczka ma 7 tyg od 4 tygodni pije mleko bebilon pepti ze względu na wywiad rodzinny duza możliwość alergii na białka mleka krowiego(ojciec i siostra silna alergia), dziecko dobrze toleruje mleko z wyjątkiem tego że stolec oddaje 2x w tygodniu z wielkim wysiłkiem i zajmuje jej to cały dzień jest nerwowa i płaczliwa dodam że stolec jest prawidłowy(luźny) próbowaliśmy zmiany na Nutramigen już 2x ale dziecko po tym mleku aż krzyczy z bólu nie wiemy dlaczego tak jest.
Dziecko dalej jest na Bebilonie Pepti dostaje od 8dni lactuloze 2x 2ml ale jeszcze nie ma rezultatów. (Oczywiście kąpiele okłady imasaże wszystkie takie czynności wykonujemy, podajemy probiotyki)
Jak możemy jej pomoc ?
Obraz usg brzucha prawidłowy. Dziecko przez pierwsze 3!tyg było karmione piersią i wypróżniają się codziennie jak wprowadziłam pół na pół z Bebilonem Pepti zaczęły się coraz większe przerwy w oddawaniu stolca, chociaż dziecko jest większość czasu spokojne po tym mleku.
Wprowadzenie diety bezmlecznej powinno przynieść stopniową poprawę, oraz regulację wyróżnień. Nie mam informacji jakie porcje BP córeczka zjada, czy dziecko ma inne objawy alergii ( sucha skóra, zmiany skórne, śluz/krew w kale)? Czy przybiera na masie.
Analiza tych wszystkich danych pozwoliłaby ocenić skuteczność mieszanki BP. Proszę spróbować podawać córeczce Espumisan- 3 razy dziennie 15 kropli. Jeśli po około tygodniu nie zauważy Pani poprawy należy skonsultować się z pediatrą, może zastosowanie hydrolizatu nie przynosi rezultatu i trzeba zweryfikować rozpoznanie lub włączyć mieszane elementarną. Niestety bez zbadania dziecka i szczegółowych danych trudno jest mi bardziej pomóc.
Pozdrawiam serdecznie