Witam, co jakiś czas wychodzi mi mała kostka na grzbiecie stopy. Boli przy dotyku, jest twarda, nie

1 odpowiedzi
Witam, co jakiś czas wychodzi mi mała kostka na grzbiecie stopy. Boli przy dotyku, jest twarda, nie przemieszcza się. Podczas chodzenia również odczuwam dyskomfort. Czuje lekkie drętwienie w stopie, promieniuje to do odcinka lędźwiowego. Dodam, że w tej stopie mam złamaną trzeszczkę przyśrodkową od około 3 lat. Była rehabilitacja, ale nic więcej nie da się zrobić. W miejscu trzeszczki przy chodzeniu również boli. Czy to jest powiązane? Czy jest jakieś rozwiązanie?
Dziękuję
Twarda zmiana na grzbiecie stopy może być tzw ganglionem, czyli twardym zbiornikiem płynowym pochądzącym z jednego ze stawów śródstopia. Nie jest to nic groźnego i nie jest to powiązane z chorą trzeszczką. Drętwienia raczej są spowodowane niedoborami B12 niż ową zmianą, chyba, że przebiega tuż obok nerwów skórnych i powoduje ich ucisk np. w bucie. Warto zrobić USG danej okolicy.