Witam, chciałbym wykonać w przyszłości tatuaż. Z tego co wyczytałem, nie jest zalecane wykonywanie t

1 odpowiedzi
Witam, chciałbym wykonać w przyszłości tatuaż. Z tego co wyczytałem, nie jest zalecane wykonywanie tatuażu na pieprzykach. Czy po usunięciu pieprzyków w danym miejscu i po zagojeniu ran, można wykonać w tym miejscu tatuaż, czy nie jest to zalecane ? Pozdrawiam.
Dzień dobry dobry. Ciekawe pytanie. Pieprzyk ,który zostanie przejechany barwnikiem do tatuażu jest póżniej nie do oceny, czy nie tworzy się tam zmiana nowotworowa. Poza tym jest problem, nawet jeżeli w danym miejscu usuniemy pieprzyk i zrobimy tatuaż obok, to kto da nam gwarancję ,że kolejny pieprzyk nie powstanie w miejscu tego nowego tatuazu.
Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi.
Z tego co widzę o niektórych Pacjentów, część z nich stawia na tatuaż w formie lekkich linii : wychodzi z tego fajna grafika. I unikają wypełniania barwnikiem pól pomiędzy tymi kreskami. Jest to ładne, takie trochę jak dobry komiks czarno biiały i ma to zdecydowanie bardziej artystyczny wygląd a nie jak u ,,zwykłego piłkarza""
Poza tym taki sposób daje szansę na ocenianie pieprzyków ,bo nie są ,,wypaćkane " barwnikiem. Z poważaniem dr Piotr Mazur. Kraków.