Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy wyniki z badania nasienia są dobre czy złe. Czy jest możliwość z

1 odpowiedzi
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy wyniki z badania nasienia są dobre czy złe. Czy jest możliwość zaplodnieni?
Czas upłynnienia 30
Objetosc 2,10
Kolor szary opalizujący
Lepkość wzmożona
Ph 7.9
Komurki okrągłe(mln/ml) 0,5
W tym leukocyty 0,1
Koncentracja 410,90
Calkowita liczba w ejakulacie 862,89
Odsetek żywych plemników 78%
Szybki ruch postępowy A (%) 41,23
Ruch wolny postępowy B 19,26
Ruch nie postępowy C 8,70
Nieruchome D 30,81
Calkowita liczba ruchomych plemników w ejakulacie a+b+c(mln) 597,01
MORFOLOGIA PLEMNIKOW
plemniki prawidłowe 6,00%
Plemniki nieprawidłowe 94,00%
Indeks teratozoospermii 1,20
Wady główki 94,00%
Wady wstawki 17,00%
Wady witki 2,00%
Dzień dobry. Wyniki badania nasienia, które Pan podaje, zawierają wiele różnych parametrów, z których każdy ma znaczenie w ocenie płodności mężczyzny. Interpretacja takich wyników powinna być dokonana przez lekarza, który może uwzględnić całościowy obraz zdrowia i płodności, a także historię medyczną.

Uwagę zwraca wzmożona lepkość ejakulatu, co czasami może wpłynąć na ruchliwość plemników.

Zalecam konsultację z lekarzem urologiem lub andrologiem, który może szczegółowo omówić wyniki badania i zalecić ewentualne dalsze badania lub leczenie. Lekarz może również udzielić porad dotyczących poprawy jakości nasienia, jeśli będzie to potrzebne.

Ważne jest, aby pamiętać, że płodność mężczyzny jest złożoną kwestią i może być definiowana przez wiele czynników, w tym styl życia, zdrowie ogólne, a nawet środowisko. Regularne konsultacje lekarskie i dbanie o zdrowie są kluczowe w utrzymaniu dobrej płodności.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.