Witam, Chcialabym zapytac o nowe metody leczenia po operacji odwarstwienia siatkowki. Operacja odb

5 odpowiedzi
Witam,
Chcialabym zapytac o nowe metody leczenia po operacji odwarstwienia siatkowki. Operacja odbyla sie okolo 3 lata temu (opierscienienie siatkowki), nadal nie odzyskalam pelni widzenia, regularne wizyty, przyjmowanie lekow i inne metody nie daly rezultatu. Chcialabym zapytac rowniez o metode wszczepienia soczewki plamkowej Schariotha oraz o roznego rodzaju zabiegi laserowe. Dla kogo przeznaczona jest taka metoda, czy moga Panstwo polecic dobrego okuliste, ktory podejmie sie ponownej diagnozy i rozpoznania i moze zaproponuje alternatywne metody, nawet eksperymentalne. Pozdrawiam
Dzień dobry
Temat znam od strony teoretycznej i nie czuję się kompetentna wypowiadać w tym temacie
Alicja Błażej-Waśkiewicz

Wg mojej opini najlepszym chirurgiem witreoretinalnym jes Prof.Jerzy Mackiewicz z Lublina.Proszę tam udać się na konsultację.Pozdrawiam
Witam,

często pomimo udanej operacji odwarstwienia siatkówki niestety nie jesteśmy w stanie przywrócić prawidłowej funkcji oka.
Terapie eksperymentalne także w chwili obecnej dopiero raczkują.

pozdrawiam
AM Bilkiewicz-Pawelec
#powieki #okulistykaAnnaMaria #okulistaUk
Nie jest możliwa prawidłowa odpowiedź bez zbadania
Wszczepienie soczewki Schariotha dotyczy pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej - niektórym z nich daje szanse na czytanie dużego druku z bliskiej odległości. Zabiegi laserowe siatkówki wykonuje się np. celem zabezpieczenia ryzykownych zwyrodnień lub przedarć siatkówki obwodowej oraz u pacjentów z chorobami naczyniowymi siatkówki. w Pani przypadku trudno jest określić obecne rokowanie odn widzenia bez pełnego badania.