Witam, chciałabym zacząć brać antykoncepcję i nie mieć miesiączki. Czy krążki antykoncepcyjne można

2 odpowiedzi
Witam, chciałabym zacząć brać antykoncepcję i nie mieć miesiączki. Czy krążki antykoncepcyjne można brać bez przerwy na krwawienie?
Można, ale nie jest to rekomendowanym schematem na dłuższą metę. Rozważyć proszę inne metody, które opierają się na stałej dawce hormonalnej. W pierwszej kolejności rozważyć proszę wkładkę wewnątrzmaciczną hormonalną lub implant podskórny.
Omówić proszę z ginekologiem podczas wizyty wskazania i ewentualne przeciwskazania do ich zastosowania.
Sugeruję wizytę: Wkładka domaciczna - 400 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

w opisie leku nie ma o tym mowy, pewnie raz na jakiś czas można sprobować dawkowania bez jednej przerwy, lecz rutynowo chyba nie jest to rozsądne. Proponuję antykoncepcję, która zmniejszy znacząco Pani krwawienie np. qlaira doprowadzając do nawet zaniku miesiączki lub wkładkę antykoncepcyjną, na które pacjentki w czasie okresu mają zwykle 1- dniowe krwawienie