Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwe, że ronię tylko żeńskie zarodki? Mam zdrowego 3 l

1 odpowiedzi
Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwe, że ronię tylko żeńskie zarodki? Mam zdrowego 3 letniego synka. Od stycznia tego roku staramy się o drugie dziecko. Na koncie 2 poronienia (w 6tc i w 8tc), 2 ciąże biochemiczne. Badania genetyczne po drugim poronieniu wykazały płeć żeńską. Czy to możliwe, że nie mogę urodzić dziewczynki? Jeśli tak jest, to dlaczego? I przede wszystkim czy istnieje jakiś sposób, bym mogła urodzić córeczkę? Poza badaniami genetycznymi nie robiłam jeszcze innych. Mam taki zamiar po Nowym Roku. Natomiast badania genetyczne wykazały mutację PAI 1 4G układ heterozygotyczny.
Jest bardzo mało prawdopodobne by roniła Pani tylko żeńskie zarodki. Jeżeli już może występować zwiększone ryzyko ronienia zarodków konkretnej płci to zarodków męskich ponieważ istnieje rodzaj dziedziczenia chorób genetycznych, które dotykają tylko płeć męską. Wczesne poronienia z przyczyn naturalnych (rozumianych jako przypadkowe, niedziedziczne zaburzenia genetyczne - najczęściej chromosomalne) występują nie tak rzadko. Ogólne ryzyko poronień wzrasta z wiekiem, a szczególnie po 35 rż.