Witam,Biorę tabletki Vines o małej dawce hormonów ponieważ bardzo źle reagowałam na regularne tabl

5 odpowiedzi
Witam,
Biorę tabletki Vines o małej dawce hormonów ponieważ bardzo źle reagowałam na regularne tabletki (ataki migreny, bóle, zły nastrój).
Przez całe pierwsze opakowanie plamiłam i miałam krwawienie śródcykliczne.
Jestem w trakcie drugiego opakowania i na około tydzień przed tabletkami placebo pojawiło się jasnobrązowe plamienie. W połowie cyklu pojawił się gęsty biały śluz, który utrzymywał się przez wiele dni.
Czy są to skutki uboczne antykoncepcji? Czy jest to możliwe, że dawka hormonów jest zbyt mała i antykoncepcja nie działa? (Krwawienie z odstawienia pojawiło się zgodnie z planem).
Pozdrawiam
Jest to antykoncepcja niskodawkowa wszystko powinno się unormowac po 2-3 opakowaniach

Pani organizm przestawia się na hormony podawane egzogennie i może to trać nawet 3 miesiące. Nie można więc powiedzieć, że wskazany przez Panią preparat jest nieodpowiedni.
U Pani antykoncepcja hormonalna jest całkowicie przeciwwskazana, wyjątek to wkładka domaciczna z hormonem, nawet implantu nie ryzykowałbym.
Objawy wskazują, że dawka estrogenów jest zbyt mała i trzeba zmienić preparat antykoncepcyjny. Działanie antykoncepcyjne jest zachowane, jest zabezpieczenie przed ciążą, ale plamienia są niekorzystnym i męczącym objawem
Antykoncepcja działa. Przy małej ilości komponenty estrogenowe jak w Vines plamienia mogą się pojawiać, ale proszę nie odstawiać preparatu skoro nie powoduje migren jak pozostałe. Możliwe, ze niebawem plamienia się skończą. Jeżeli nie to niestety niezbędny będzie preparat z większa ilością estrogenu