Witam. Biorę od roku wenlaflaxyne. Niepokoji mnie dość szybki (pół roku) przyrost wagi o 20kg. Jem j

1 odpowiedzi
Biorę od roku wenlaflaxyne. Niepokoji mnie dość szybki (pół roku) przyrost wagi o 20kg. Jem jak zawsze, mam pracę fizyczną, stojąca. Dodatkowo pojawiły się rozstępy, senność i niskie ciśnienie krwi. Co to może być? Czy możliwe, że to skutek uboczny leku? Jeśli nie, to jakie badania powinnam zrobić lub do jakiego lekarza się udać?
lek. Marta Szymańska
Ortopeda, Ultrasonografista
Warszawa
Leki z tej grupy bardzo często powodują wzrost masy ciała oraz inne wymienione wyżej objawy. Są też leki (np. Wellbutrin), które przeciwnie - mogą powodować spadek łaknienia i spadek masy ciała. Neurolog lub psychiatra najlepiej Pani dobierze odpowiedni rodzaj leku z właściwej grupy.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.