Witam. 9 miesięcy temu miałam przeprowadzony zabieg usunięcia fałdy skórnej z brzucha i zszyciu mięś

10 odpowiedzi
Witam. 9 miesięcy temu miałam przeprowadzony zabieg usunięcia fałdy skórnej z brzucha i zszyciu mięśni prostych. Chodziłam na masaże limfatyczne i pani która mnie masowała powiedziała, że już nie muszę chodzić. Czekałam aż opuchlizna zejdzie do końca. Intensywnie ćwiczę 5 razy w tygodniu i widać efekty brzucha. Martwi mnie jednak, że w środkowej części brzucha od blizny w górę zostało zgrubienie około 20 cm szerokie, i z 5 cm w stronę pępka jakby ktoś mi walec tam włożył. Nie wiem co zrobić, by się tego pozbyć. Zaznaczam że od dnia operacji nie przytyłam. Proszę mi pomóc.
Proszę zgłosić się do chirurga, który Panią operował.

Szanowna Pani, mozna to ustalic po osbistej konsultacji z dokumentacja dotyczaca przebytego leczenia.
Dzień dobry.
Jeżeli ja wykonywałem operację to koniecznie proszę przyjść na kontrolę.
Trzeba zacząć od zbadania i wykonać usg, które pomoże w rozpoznaniu co to za zgrubienie.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka
Szanowna Pani,

Trzeba to zobaczyć - zbadać, może zrobić USG. Jeżeli jest to tylko zlokalizowany nadmiar tłuszczu, to nie ma problemu. Jeżeli natomiast jest zgrubienie wynikające np. z powstania blizny w miejscu zszycia mięśni prostych, sprawa może być trochę bardziej skomplikowana. Proponuję jednak zaniechać teoretycznych rozważań i udać się do lekarza. Może zacząć od chirurga, który przeprowadził zabieg?

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Michał Lewandowicz
Dzień dobry,
aby móc Pani pomóc, należałoby Panią zbadać lub przynajmniej zapoznać się ze zdjęciami przedstawiającmi problem. U jego podstaw może leżeć przetrwała w tej okolicy tanka tłuszczowa podskórna, która potencjalnie może tworzyć tego rodzaju zgrubienie. W takim przypadku należałoby wykonać lipolizę lub liposukcję.
Zapraszam na konsultację.
Lek. Piotr Drozdowski
Specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Dzień dobry Pani,

Konieczne jest zbadanie wpierw Pani, tak by zdiagnozować Pani problem. Dlatego serdecznie zapraszam na konsultację.

Pozdrawiam,
Paweł Szychta
Witam. Proponuje w pierwszej kolejności wykonanie badania usg , w zależności od wyniku dalsze postępowanie. Konieczne może być wykonanie lipolizy lub liposukcji. Zapraszam na konsultację z wynikami badań. Pozdrawiam Dr Budzyńska.
Zapraszam na USG powłok brzucha. dr Joanna Jędrys
Witam, najlepiej aby skontaktowała się Pani ze specjalistą, który Panią operował celem wyjaśnienia wątpliwości. Jeśli nie jest to możliwe, proszę z opisem wykonanej operacji zgłosić się do chirurga plastyka na osobistą wizytę. Pozdrawiam, T.Witwicki
Witam,

Proponuję udać się na kontrolę do chirurga , który operował.

Pozdrawiam
Klinika Chęciński