9.01 byłam u ginekologa. Lekarz powiedział że mam pecherzyk 20 mm i owulacje będę mieć 9.01 lub 10.01. Mam bardzo nieregularne miesiączki . Czy to możliwe że 14.01 dostałam miesiaczke?.. wcześniej pobolewal brzuch jak zawsze przed. Staram się o dziecko wiec chciałabym się dowiedziec
Niestety jest to możliwe. Prawdopodobnie wymaga Pani wsparcia fazy lutealnej - tłumaczyłoby to nieregularne cykle i trudne w zejściu w ciążę.

lek. Piotr Broda
lek. Piotr Broda
Ginekolog, Androlog
Poznań
Żeby mieć pewność, że krwawienie jest miesiączką - wymaga to potwierdzenia owulacji. Zrobić to można dwoma sposobami: oznaczajac poziom progesteronu, lub - co lepiej - wykonać USG potwierdzające, że obserwowana zmiana w jajnika to pęcherzyk, a nie inna zmiana. Jeśli w USG będzie nadal widoczna zmiana - trzeba poszukać innej przyczyny krwawienia ( krwawienie owulacyjne, krwawienie przełomowe w cyklu nieowulacyjnym itp).

lek. Jacek Fronc
lek. Jacek Fronc
Ginekolog, Urolog
Łódź
witam.szedłbym w kirunku niewydolnosci 2 fazy cyklu.spadek progesteronu.lub zmian w tarczycy.pozdrawiam

Jesli dotad miala Pani regularne cykle to malo prawdopodobne, ale mozliwe. Mozliwe jest rowniez krwawienie owulacyjne (spozniona owulacja) czy implantacyjne ( jesli jednak owulacja byla wczesnie).. Proponuje mimo wszystko zaczac od oznaczenia betaHCG (wykluczy lub potwierdzi ciaze)i progesteronu (okresli czy byla owulacja czy nie i czy nie ma niewydolnosci lutealnej w tym cyklu).

Ale ja jestem generalnie zwolennikiem wykonania USG i zaleznie od obrazu ulatwia to podejmowanie wszelkich dalszych decyzji.

Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.