Mam 43 lata i od lat pięciu miałem problemy z prostatą oraz układem moczowym. Naglące parcie na pęcherz, pieczenie w cewce moczowej po oddaniu moczu, Kilkukrotne nocne wstawanie do ubikacji celem oddania moczu. Teraz się to trochę wyciszyło ale od roku pojawił się nowy problem, kiedy tylko zasnę pojawia się długotrwała nocna erekcja która trwa wiele godzin. Wybudza mnie to i aby ustąpiła muszę iść do ubikacji oddać mocz lub wykonać jakiś wysiłek np. zrobić jakieś ćwiczenia na mięśnie brzucha albo leżąc na płasko unieść lekko nogi do góry (tak z 20cm) i tułów, tak na ok 1 minutę. Wtedy ta erekcja od razu ustępuje. Jednak gdy tylko zasnę pojawia się na nowo. Lekarze urolodzy, neurolodzy i interniści u których byłem nie wiedzą jaka jest tego przyczyna i jak to leczyć. Dziękuję z góry za informacje. Pozdrawiam.
dr n. med. Magdalena Loster
dr n. med. Magdalena Loster
Kardiolog, Internista
Wieliczka
Witam, rzeczywiście problem, który Pan opisuje czyli priapizm (długotrwały wzwód członka nie związany z podnieceniem seksualnym) to choroba, która nie występuje często i jego przyczynę trudno często wykryć. Rozumiem, że przyczyny urologiczne i neurologiczne (w tym uszkodzenie/ucisk w obrębie rdzenia kręgowego) są już wykluczone, a także zostały wykonane badania obrazowe miednicy w tym tomografia komputerowa/NMR. Proponuję jeszcze w takim razie:
1. konsultację naczyniową z USG żył i tętnic kończyn dolnych i miednicy
2. jeśli Pan zażywa jakieś leki (bo opisywano takie przypadki to zażyciu niektórych leków) to próba kolejnego odstawienia poszczególnych leków
3. ostatecznie konsultacja hematologiczna bo czasem opisywano takie przypadki w przebiegu rzadkich chorób krwi.

lek. Jan Królak
lek. Jan Królak
Internista, Lekarz w trakcie specjalizacji
Poznań
Dzień dobry,
erekcja w czasie snu to zjawisko normalne występujące u każdego zdrowego mężczyzny. Czasami jeśli erekcje sa bolesne mówi sie o bolesnej erekcji w trakcie snu angielski skrót SRPE. Jest to tak zwana parasomnia (podobna do lunatykowania) występuje w fazie REM snu. Nie jest zwykle oznaką patologi ale czasem może wiązać sie z przerostem prostaty. Obecnie nie ma skutecznego leczenia takich zaburzeń, można spróbować pewnych leków psychotropowych lub/i metod medytacji/przygotowania sie do snu.
Pozdrawiam

lek. Maciej Tomtała
lek. Maciej Tomtała
Diagnostyk, Gastrolog, Internista
Gdańsk
Trudno powiedziec. Jestem gastroenterologiem i takimi problemami się nie zajmuje. Może jest to problem psychiczny? Moze do głosu przychodzi natura?

lek. Piotr Puc
lek. Piotr Puc
Lekarz medycyny pracy, Internista
Kraków
Ubolewam mocno ale nie jestem w stanie wypowiedzieć się profesjonalnie co do przyczyny występowania u Pana ww. dolegliwości. Wydaje mi się że należy to ocenić u dobrego androloga i neurologa po wykluczeniu oczywiście jakiejkolwiek infekcji. Wskazane byłoby też wykonanie MRI odc L/S kręgosłupa i głowy celem wykluczenia zmian ogniskowych. Pozdrawiam i życzę szybkiego ustąpienie tych uciążliwych dolegliwości.

lek. Dorota Joanna Miszewska-Szyszkowska
lek. Dorota Joanna Miszewska-Szyszkowska
Internista, Nefrolog, Transplantolog
Warszawa
Jakie badania diagnostyczne (laboratoryjne i obrazowe) miał Pan wykonane dotychczas? Za mało informacji Pan podał.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.