Wiek a korekcja wzroku

Mam 61 lat, czy mogę wykonać korekcję wady wzroku. Obecnie noszę okulary progresywne o mocy (L+3,0 + 2,25 i P +2,5 +2,25), które są bardzo uciążliwe. Gdzie wykonać taki zabieg i ile kosztuje?

Każda laserowa korekcja wzroki może "zdjąć" tylko okulary do dali, pozostawiając konieczność używania okularów do czytania. Teoretycznie wykonuje się zabiegi korekcji laserowej do 50-55 r.ż. ,ale tylko stan kliniczny oka może Pani/Pana zdyskawlifikować . Na pewno jest w Białymstoku ośrodek chirurgii refrakcyjnej. Proszę umówić się na badanie kwalifikacyjne na miejscu. Pozdrawiam

dr n. med. Kinga Rajska
dr n. med. Kinga Rajska Okulista Sochaczew
Biorąc pod uwagę rodzaj wady wzroku (astygmatyzm) i wiek (brak akomodacji) sugeruję rozważenie usunięcia soczewki (lub zaćmy, jeśli soczewki są w jakimś stopniu zmętniałe) i wszczepienie soczewek torycznych korygujących astygmatyzm. W takiej sytuacji pozostałyby okulary do czytania (bliży). Dostępne są też soczewki multifokalne, które u wielu osób eliminują także konieczność używania okularów do czytania.

Może Pan się zgłosić na badanie kwalifikacyjne do centrum gdzie wykonują laserowe korekcje wzroku.Koszt zależy od ośrodka około 2000 złotych na jedno oko.

Możliwe jest wykonanie chirurgii refrakcyjnej wewnątrzgałkowej - wymiana soczewki naturalnej na sztuczną dopasowaną do oczekiwań.... Nie ma jednak idealnych rozwiązań.

To musi ocenić okulista w czasie badania. Zabieg jest oczywiście możliwy - tzw. refrakcyjna wymiana soczewki. Pozdrawiam. Wojciech Markun.

Specjaliści w zakresie usługi: korekcja wad wzroku

Małgorzata Świątkowska

Małgorzata Świątkowska

Okulista

Bydgoszcz

Lucyna Baltaziak

Lucyna Baltaziak

Okulista

Lublin

Ewa Karwacka

Ewa Karwacka

Okulista

Warszawa

umów wizytę
Barbara Mieczkowska

Barbara Mieczkowska

Okulista

Łomża

Bartosz Drgas

Bartosz Drgas

Okulista

Bydgoszcz

umów wizytę
Marta Rożej

Marta Rożej

Okulista

Opoczno

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 2 pytań dotyczących choroby: korekcja wad wzroku

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wszystkie treści opublikowane na portalu ZnanyLekarz.pl mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą być traktowane jako substytut porady medycznej.