Mam 61 lat, czy mogę wykonać korekcję wady wzroku. Obecnie noszę okulary progresywne o mocy (L+3,0 + 2,25 i P +2,5 +2,25), które są bardzo uciążliwe. Gdzie wykonać taki zabieg i ile kosztuje?
Każda laserowa korekcja wzroki może "zdjąć" tylko okulary do dali, pozostawiając konieczność używania okularów do czytania. Teoretycznie wykonuje się zabiegi korekcji laserowej do 50-55 r.ż. ,ale tylko stan kliniczny oka może Pani/Pana zdyskawlifikować . Na pewno jest w Białymstoku ośrodek chirurgii refrakcyjnej. Proszę umówić się na badanie kwalifikacyjne na miejscu. Pozdrawiam

dr n. med. Kinga Rajska
dr n. med. Kinga Rajska
Okulista
Sochaczew
Biorąc pod uwagę rodzaj wady wzroku (astygmatyzm) i wiek (brak akomodacji) sugeruję rozważenie usunięcia soczewki (lub zaćmy, jeśli soczewki są w jakimś stopniu zmętniałe) i wszczepienie soczewek torycznych korygujących astygmatyzm. W takiej sytuacji pozostałyby okulary do czytania (bliży). Dostępne są też soczewki multifokalne, które u wielu osób eliminują także konieczność używania okularów do czytania.

Może Pan się zgłosić na badanie kwalifikacyjne do centrum gdzie wykonują laserowe korekcje wzroku.Koszt zależy od ośrodka około 2000 złotych na jedno oko.

Możliwe jest wykonanie chirurgii refrakcyjnej wewnątrzgałkowej - wymiana soczewki naturalnej na sztuczną dopasowaną do oczekiwań.... Nie ma jednak idealnych rozwiązań.

To musi ocenić okulista w czasie badania. Zabieg jest oczywiście możliwy - tzw. refrakcyjna wymiana soczewki. Pozdrawiam. Wojciech Markun.

Specjaliści w zakresie usługi: korekcja wad wzroku

Ewa Karwacka

Ewa Karwacka

Okulista

Warszawa

umów wizytę
Bartosz Drgas

Bartosz Drgas

Okulista

Bydgoszcz

umów wizytę
Paulina Figura

Paulina Figura

Optometrysta

Warszawa

umów wizytę
Teresa Lontkowska

Teresa Lontkowska

Okulista

Opole

Beata Januszkiewicz-Malkiewicz

Beata Januszkiewicz-Malkiewicz

Ginekolog, Okulista

Legnica

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 3 pytań dotyczących choroby: korekcja wad wzroku

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.