widoczne żyly

9 odpowiedzi
Mam takie widoczne żyły po lewej stronie szyi. Co to moze oznaczać? Kobieta , 26 l. .Bardzo proszę o odpowiedź. Dziekuje , pozdrawiam.
Zawsze powinien to ocenić lekarz w badaniu bezpośrednim. Może to być objaw choroby lub po prostu wariant urody.

widoczne ??? czy teżnabrzmiałe i czy to daje jakies dolegliwośći?????
U młodych szczupłych kobiet są widoczne fizjologicznie poszerzone żyły widoczne pod skórą.Ale proponuję wizytę u chirurga naczyniowego aby wykluczyć tzw. zespół żyły próżnej górnej,który to zespół moge być wskaźnikiem różnych chorób do zdiagnozowania. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry. Może to oznaczać np. utrudnienie odpływu krwi z powodu zakrzepicy żylnej lub ucisku np. guza. Sugeruję USG Doppler żył i zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej.
Pozdrawiam.
Dr n. med. Monika Bieniasz
Moze to byc zwiazane z zaburzeniem odplywu w obrebie splywu zyly szyjnej zewnetrznej, lub byc poprostu wrodzonym elementem Pani "urody".
Dopplera trzeba zrobić. Wtedy będzie mozna powiedzieć coś więcej. Pozdrawiam
Nie sposób cokolwiek zbadać i ocenić przez internet, jeśli nie towarzyszą temu żadne dolegliwości, to może to zupełnie nic nie oznaczać. Polecam pokazanie się lekarzowi w celu rozwiania wątpliwości, po przeprowadzeniu badania fizykalnego i zebraniu wywiadu lekarz udzieli Pani dalszych wskazówek. Pozdrawiam serdecznie!
wymagane badanie przez chirurga naczyniowego
proszę udać się do lekarza