Wgłębienie

24 odpowiedzi
Witam mam 37 lat przy
kolonoskopi lekarz wykrył ucisk, wgłębienie z
zewnątrz na jelito grube w okolicy prawego jajnika dodam że 3 tygodnie temu robiłam USG i marker jajnika i nic nie ma , USG brzucha też w porządku. W kolonoskopi jelito cienkie ,grube ,wyrostek w porządku .Dodam że w dzień czuję piekące pobolewanie w prawej pachwinie uda i trochę rwanie nad biodrem ale nie zawsze
Witam,
należało by Panią zbadać fizykalnie i być może uzupełnić diagnostykę o CT lub MR.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski

Dzień dobry, sugeruję konsultację z gastroenterologiem, pozdrawiam
Dzień dobry,
Proponuję skontaktować się z chirurgiem ogólnym celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.
Szanowna Pani, należy wykonać prawidłowe badanie kliniczne brzucha, badanie przez odbyt lub nawet jednoczasowo badanie przez pochwę. Na podstawie tych danych można próbować postawić rozpoznanie. Pozdrawiam.
Dokładniejszym od USG jest tomografia komputerowa z kontrastem i to trzeba by wykonać
w kolonoskopii trudno jest oceniać narządy zlokalizowane obok Jesli w USG jest wszystko w porzadku to nie martwiłbym sie . Nie wiem czy Pan/Pani jest po operacji może to być zrost Sprwe wykluczy CT
w celu dokładnej oceny sugeruję wykonanie tomografii komputerowej miednicy mniejszej z kontrastem
trzeba wykonać tomografię jamy brzusznej.
Witam, proszę wykonać TK jamy brzusznej z kontrastem. Pozdrawiam.
Szanowna Pani.
W przypadku tego typu problemow i watpliwosci uzupełniłbym diagnostyke o TK brzucha i miednicy. W kolonoskopii obeaz ucisku moze nie oznaczac zupelnie nic ale na pewno endoskopista niejest w stanie z cala pewnoscia stwierdzic co uciska na jelito, a USG zawsze jest badaniem subiektywnym i nipotarzalnym (zalezy os sprzetu i badajacego). Warto tez chyba zrobic badanie ogolne moczu po prostu i co najwazniejsze zkonsilulrltowac te wyniki na zywo z lekarzem.
A pytanie brzmi? Proszę udać się do specjalisty (chirurga) i porozmawiać osobiście, jak również podda się badaniu, co wydaje się niezbędne. Pozdrawiam.
Można zrobić tomografie tej okolicy
Zapraszam na konsultację z wynikami badań.
Dr n. med. Monika Bieniasz
Witam,
wskazanym badaniem jednoznacznie obrazującym ten obszar będzie angio TK miednicy mniejszej.
Pozdrawiam M.Garbień
Niestety bez badania pacjentki nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie. Sprawa wymaga obserwacji a być może poszerzenia diagnostyki o MRI miednicy.
USG przezpochwowe :)
Duże prawdopodobieństwo udowej przepukliny prawostronnej początkowej, po łacinie:Hernia femoralis dextra incxipiens.
Myślę, że można zrobić tomografię jamy brzusznej i miednicy z kontrastem. Czy USG ginekologiczne było robione (przezpochwowe) po nie było sprecyzowane??
Jakie jest Pani pytanie?
Z Krakowa to kawek. Jest tam wielu dobrych specjalistów
Szanowna Pani,

Wydaje mi się, że rozsądnym rozszerzeniem diagnostyki byłaby tomografia komputerowa brzucha z kontrastem w celu wykluczenia zmian patologicznych w brzuchu.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz
Pyta mnie Pani o poradę. muszę zaznaczyć, że nie wolno nam udzielać porad bez zbadania pacjenta. Żeby cokolwiek odpowiedzieć na Pani zapytanie należy dokładnie zapoznać się z wynikami badań oraz przede wszystkim przeprowadzić dokładne badanie lekarskie. Zapraszam na wizytę, postaram się jak najlepiej odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pozdrawiam Janusz Kmiecik
Powinna Pani udać się do lekarza (chirurg lub gastroenterolog) z kompletem dokumentacji medycznej. Należy zebrać wywiad, przeprowadzić badanie lekarskie i przeanalizować dokumentację. Nie sposób stawiać rozpoznania na odległość. Pozdrawiam serdecznie!
A jakie były wskazania do kolonoskopii?
Na start powinno się wykonać TK j.brzusznej i miednicy z kontrastem. W razie niejasnych zmian - MR miednicy.