We wrześniu ubiegłego roku zauważyłam u siebie mlekotok konsultowałam to z ginekologiem dostałam ski

2 odpowiedzi
We wrześniu ubiegłego roku zauważyłam u siebie mlekotok konsultowałam to z ginekologiem dostałam skierowanie na poziom prolaktyny. Miałam poziom prolaktyny dwukrotnie większy niż norma. Dostałam bromergon 1 tabletka wieczorem po 2 miesiącach miałam nadal zrobić badanie na prolaktyne -spadła bardzo mało. Dostałam 2 tabletki bromergonu (rano i wieczorem) po miesiącu prolaktyna spadła do normy (niskiej normy). Pani ginekolog znów wróciła do 1 tabletki na dzień, biorę już miesiąc i widzę że nadal mam mlekotok... Moje pytanie jest czy powinnam się leczyć u ginekologa czy endokrynologa? Oraz czy nie powinnam dostać skierowania aby sprawdzić czy nie jest to gruczolak przysadki? Dodam że mam 19 lat, miesiączkuje, jedynie cykl jest długi bo co 30 parę dni. Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedz
Witam, należy sie skonsultować u endokrynologa i oczywiście wykluczyć inne przyczyny nadmiaru prolaktyny w tym m.in. gruczolaka przysadki. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, konsultacja endokrynologiczna w tym wypadku jest jak najbardziej uzasadniona i pożądana. Mogą być konieczne dodatkowe badania laboratoryjne lub MR przysadki mózgowej celem wykluczenia gruczolaka przysadki. Pozdrawiam