We wrześniu ubiegłego roku przeszedłem zabieg fess z konchoplastyką małżowin z racji braku drożności

1 odpowiedzi
We wrześniu ubiegłego roku przeszedłem zabieg fess z konchoplastyką małżowin z racji braku drożności prawego nozdrza i zapalenia zatok. Po 6 miesiącach nie doszedłem do siebie wciąż nawracająca wydzielina i obrzęk prawnej małżowiny nosowej i trudności z prawidłową cyrkulacją powietrza. Po ponownej konsultacji lekarz zasugerował że warto powtórzyć zabieg celon.. Do 3 dni od zabiegu oddychałem bardzo dobrze wentylacja była prawidłowa z racji obrzęku błony śluzowej i zwężeniu jam nosowych. Teraz jak nie mam obrzęku śluzówka jest nawilżona mam problemy z oddychaniem. Nos wogóle nie rejestruje przepływu powietrza, powietrze też nie dociera do gardła mam w nosie straszny fetor oraz żółto zieloną cuchnącą wydzielinę. Nie śpię od 2 dni bo dochodzi u mnie do hiperwentylacji. Oddycham obiema dziurkami naraz bez zmiany drożności przepływu kładąc się na boki. Jestem załamany czy to zespół pustego nosa i ozena? Wcześniej takich objawów nie miałem co ja teraz mogę z tym zrobić? Bardzo proszę o pomoc!
Proponuję jak najszybciej zgłosić się do laryngologa, powinno się nos oczyścić z zalegających mas, wykonać wymaz na posiew i antybiogram i nie czekając na wynik wdrożyć intensywną i długą kurację m. innymi antybiotykami.