Wczoraj wieczorem dostalam paralizujacego,przeszywajacego bolu kregoslupa jak odkladalam polroczne n

4 odpowiedzi
Wczoraj wieczorem dostalam paralizujacego,przeszywajacego bolu kregoslupa jak odkladalam polroczne niemowle do wozka po karmieniu probowalam sie wyprostowac ale nie moglam z tego bolu az upadlam i nie moglam sie podniesc siedzialam na zgietych nogach i nie moglam sie ruszyc.potem wczolgalam sie na lozko,jak lezalam to mnie nie bolalo jak probowalam wstac to bol byl okropnie niemilosierny,do toalety musialam isc z pomoca meza bo inaczej bym upadla.potem troche przeszlo bolalo tylko przy chodzeniu i siadaniu.dzisiaj momentami tez odczuwam ogromny bol szczegolnie jak prubuje siadac,wstawac i sie schylac.wziecie dziecka na rece jest praktycznie niemozliwe,robie to z wielkim bolem.do lekarza chwilowo nie mam jak jechac bo maz w pracy a nie mam z kim zostawic dzieci.prosze o wstepna diagnoze co to moze byc i co przyniesie mi choc chwilowa ulge w cierpieniu.dodam ze karmie poersia.i nie wiem czy moge uzywac cos przeciwbolowego.z gory bardzo dziekuje za pomoc
Dzień dobry. Epizod nagłego bólu w dolnej części pleców po podniesieniu zazwyczaj jest związany z dyskopatią lędźwiową. Pierwszą pomocą jest odpoczynek oraz w Pani przypadku przyjmowanie paracetamolu. Należy zwrócić się do lekarza POZ, po zbadaniu lekarz poinformuje Paną o dalszym postępowaniu. W większości przypadków jest to fizykoterapia. Pozdrawiam

Opis sugeruje dyskopatię. Jakkolwiek trywialnie to zabrzmi proszę unikać pozycji wywołujących ból i szukać pozycji w której ból znika lub jest jak najmniejszy. Najlepiej jeśli do karmienia niemowlę ktoś mógłby Pani podawać - pochylanie jest niewskazane tym bardziej z obciążeniem w postaci dziecka. Generalnie zaleca się utrzymanie aktywności, a jeśli odpoczynek w łóżku to do dwóch dni. Jest szansa, że z czasem objawy ulegną samoograniczeniu, niemniej podjęcie właściwej rehabilitacji zaskutkować powinno wyleczeniem - przywróceniem wzajemnego układu struktur wewnątrz stawowych kręgosłupa oraz co ważne zdecydowanie ograniczy szanse nawrotu, które wynoszą 50% w ciągu roku. Proszę znaleźć fizjoterapeutę specjalizującego się w terapii zespołów bólowych kręgosłupa, który powinien przeprowadzić szczegółową diagnostykę mechaniczną i jeśli potwierdzi mechaniczną przyczynę bólu oraz nie stwierdzi poważnej patologii powinien zastosować skuteczną terapię. Zapraszam na wizytę.
Celowe jest diagnozowanie, najlepiej NMR kanału kręgowego,
Opisała Pani epizod ostrego zespołu bólowego kręgosłupa lędźwiowego najczęściej związanego z dyskopatią w tym odcinku (chorobą dysku międzykręgowego) Początkowym postępowaniem jest leczenie p/bólowe - w Pani przypadku z racji na karmienie piersią Paracetamol jest jedynym lekiem który może Pani przyjmować. Należy też unikać pozycji nasilających ból. Większość takich incydentów ma tendencję do samoprzemijania. Należy skontaktować się z lekarzem POZ w pierwszej kolejności. Pozdrawiam