Wczoraj milam podany preparat Restylan w bruzdy nosowo wargowe. Z jednej strony miałam podane więcej

6 odpowiedzi
Wczoraj milam podany preparat Restylan w bruzdy nosowo wargowe. Z jednej strony miałam podane więcej preparatu ponieważ miałam różnice w głębokości ze względu na to ze śpię Wyłącznie na jednym boku. Dziś mam spuchnięta ta stronę i czuje dość spora grudkę pod palcami z tej właśnie strony. Czy wszystko wporządku? Czy to normalne ? Czy to sie wchłonie??
Zobaczyłem to pytanie dopiero w dniu dzisiejszym, ale proszę odpowiedzieć czy po 3-4 dniach sytuacja się zmieniła? w te pierwsze kilka dni po zabiegu utrzymuje się jeszcze obrzęk i tak naprawdę dopiero po kilku dniach można ocenić co się dzieje.

To zależy jaką techniką został podany preparat i w jakiej ilości. Jednak po zabiegu grudki nie powinny występować ani nie powinny powodować dlugotrwałego ,czyli dłuższego niz 2-3 dni, obrzęku co mogłóby sugerować na ucisk na naczynie krwionośne. Najlepiej aby Pani wróciła do zabiegowca, by ten sprawdził czy nie ma ucisku i ew podjąl się usunięcia nadmiaru
Powinna Pani zgłosić się do osoby wykonującej zabieg.Mam nadzieję ,że był to lekarz. Wizyta kontrolna wskazana.
Za wcześnie aby cokolwiek powiedzieć. Przez pierwsze dni może wystąpić obrzęk i bolesność. Objawy te są przemijające. Preparat jest dobry ale musi się "ułożyć". Ocenić można po około 2 tygodniach od zabiegu.
Witam,
po profesjonalnym podaniu kwasu hialuronowego w postaci wypełniacza nie powinny pozostać żadne grudki. Obrzęk po zabiegu może utrzymywać się do 2-3 dni. Proszę skonsultować się z lekarzem, który wykonał u Pani zabieg.
Dzień dobry,
Obrzęk jest dość częstym działaniem niepożądanym.
Proszę spróbować delikatnie rozmasować grudki łapiąc policzek między palcem wskazującym, a kciukiem.
Pozdrawiam.