wczesny wytrysk-stosowanie leku

11 odpowiedzi
witam, mam problem z wczesnym wytryskiem, seksuolog przepisał mi lek lignocainum jelfa, na ulotce brak informacji jak korzystac z tego leku w moim przypadku, nie wiem czy stosowac go przed uzyskaniem wzwodu, czy wlasnie podczas erekcji przed samym stosunkiem.
Lek stosuje się na około 20 minut przed stosunkiem. Podczas stosunku warto użyć prezerwatywy, by nie "znieczulić" partnerki i/lub nie podrażnić jej błon śluzowych.

Dzień dobry, niestety nie jestem seksuologiem, więc nie potrafię odpowiedzieć na Pana pytanie. Najlepiej by było gdyby się Pan skontaktował ze swoim lekarzem.
Witam Pana,
Niestety nie potrafie odpowiedziec na Pana pytanie, gdyz nie jestem lekarzem.Proszę w tej sprawie skonsultowac sie z lekarzem, najlepiej tym który przypisal lek.
Pozdrawiam,
Aleksandra Krzywińska
To pytanie wyłącznie do lekarza. Pozdrawiam.
Witam,
Sugeruje zwrócić sie z pytaniem do lekarza prowadzącego seksuologa.
Witam, Najlepiej będzie jeśli skonsultuje Pan to z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie, Gabriela Lewicka-Śliwa
Witam. Bardzo mi przykro ale nie potrafię Panu odpowiedzieć na to pytanie- jestem psychologiem/terapeutą i nie stosuję leków podczas terapii. Myślę, że mógłby Pan się skierować z tym pytaniem do specjalisty, który przepisał Panu ten lek. Pozdrawiam serdecznie.
Proponuję skonsultować się ze specjalistą, seksuologiem.
W przypadku farmakoterapii proszę się skontaktować z lekarzem, który przepisał Panu lek lub z farmaceutą.
Witam Pana,

początek działania preparatu występuje po ok. 2 – 3 minutach od aplikacji i utrzymuje się przez około 30 –60 minut (wg informacji od producenta). Specjaliści zalecają użycie tego preparatu na około 10-20 minut przed stosunkiem, erekcja nie jest wymagana.
Jednocześnie warto pamiętać, że może on spowodować 'znieczulenie' także partnerki, czasami podrażnienie jej błon śluzowych, dlatego warto rozważyć użycie wraz z tym lekiem także prezerwatywy podczas stosunku.
Chciałam Pana przeprosić za późną odpowiedź na zapytanie. Nie dostałam informacji z portalu o przesłaniu do mnie pytania. Wyślę w tej sprawie informację do ZnanegoLekarza.pl, mam nadzieję, że w przyszłości taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Pozdrawiam serdecznie,
Elwira Chruściel
Idea przepisania tego leku u pana była taka, by doprowadzić do znieczulenia żołędzi prącia, czasem opóźnia to wytrysk. Lek można zastosować przed uzyskaniem wzwodu jak i przy wzwodzie, proponuję jednak sprawdzić ile lignokainy musi pan zastosować i gdzie ją nanieść (czy na całą żołądź czy np. tylko na okolice wędzidełka) żeby nie doprowadził pan do zbytniego znieczulenia, bo osłabi to doznania podczas stosunku. Do rozważenia jest także zastosowanie prezerwatywy, aby lignokaina nie znieczuliła partnerki podczas stosunku.
Gdyby stosowanie lignokainy nie przyniosło rezultatów, doradzałabym ponowną konsultację seksuologiczną. Istnieją leki na wytrysk przedwczesny, które przyjmuje się doustnie, także doraźnie.