Ważę 65kg, wzrost 162. Cwicze 3x trening fbw i 2x w tyg cardio 1h. Jestem mężczyzna 25 lat. Wg wylic

3 odpowiedzi
Ważę 65kg, wzrost 162. Cwicze 3x trening fbw i 2x w tyg cardio 1h. Jestem mężczyzna 25 lat. Wg wyliczen ppm w moim przypadku wynosi 1530kcal. Ja osobiście jadlem 2000,gdzie masa ciała stała w miejscu, przez co mogę myśleć, że jets to moje 0 kaloryczne. Chcę zejść o 500kcal do 1500,by te 0.5kg tyg chudnac. Czy ufsc tym sztucznym wykiczeniom, że w moim przypadku ppm to 1530? Wzór dowolny.. Wyliczenia bardzo zbliżone. Muszę schudnąć jeszcze ok 6kg. Czy dla mojej postury zejście na 1500 jest źle? Dodam, że obecnie jestem na 1800,licze kcal i waga się obniza o 0.2kg na tydz. Nie wiem na ile ufać wyliczeniom ppm. Fizycznie się ok!
Uważam, że wagę ma Pan prawidłową. Najważniejszy jest stosunek masy mięśniowej do tkanki tłuszczowej. Przy ćwiczeniach dieta 1900 kcal to całkiem prawidłowa ale kaloria kalorii nie równa, może zbyt dużo je Pan węglowodanów i dlatego nie gubi tłuszczu.

Tutaj bardzo istotne jest ile ma Pan mięśni oraz tkanki tłuszczowej, żeby dokładnie wyliczyć ppm. Czy zjadając 1900 kcal nie pił Pan słodkich napoi, nie jadł Pan słodyczy, nie słodził? JAdł Pan regularnie? Też istotone jeśc ilość białka przy takiej aktywności fizycznej :)
Osoby szczupłe też wolniej będą chudły, wyliczenia ppm to tylko teoria, dlatego bardziej sprawdza sie analiza tkanki tłuszczowej :)
pozdrawiam serdecznie
Paula Jamróz
Witam, masa ciała jest prawidłowa. Jeśli zależy nam jeszcze na ubytku lub poprawie wyglądu sylwetki ważne jest przyjrzeć się diecie, bo ważniejsze od spożywanych kalorii czasem jest rozkład makro składników w diecie, np. odpowiednia zawartość białka czy stosunek tłuszczy i węglowodanów w diecie. Poza tym należy wykonać analizę składu masy ciała i do tych wyników ułożyć zalecenia żywieniowe, aby uzyskać odpowiednie wyniki. Pozdrawiam!