Warzywa w ciazy

5 odpowiedzi
Witam mam pytanie odnośnie cukrzycy ciazowej. Otóż jestem w 37tg ciazy w 30 zdiagnozowano cukrzycę i od tej pory jestem na diecie. Jestem osobą która pilnuje drastycznie cukrów chociaż przyznam się że nieraz miewam skoki ale nie na tyle żeby była potrzebna insulina. Jem ciągle to samo codziennie bo uważam że to co mi nie podnosi cukru jest dobre i nie trzeba tego zmieniać. Oto mój jadłospis z dnia:
1. Śniadanie 8.20- 2.5 kromki wazy chlebka- cukier do 100
2. Sniadanie 11.00- 3 kromki wazy chlebka +ser mozzarella bądź feta+ sałata+ rzodkiewka+ pomidor+ szczypiorek
3. Obiad 14.00- kasza gryczana+ filet smażony+ smażona cukinia+ bukiet surówek z sałata+ ogórek kiszony
Jako obiad też jem łososia+ ziemniaki i surówki tak samo (cukier nigdy ponad 100)
4. Podwieczorek 17.00 jogurt naturalny+ malinki+ 3 kromki ważą chlebka
Bądź 3 parówki z fileta+ ogórek kiszony+ sałata z warzywami
5. Kolacja 20.00 3jajka smażone( lekarz zalecił bo był mały płód) z rzodkiewka i szypiorkiem + pomidor+ 2 kromki waza
6. I na koniec 2 kromki waza + tak jak na śniadanie.
Musiałam przejść na waza, bo cukry po ciemnym pieczywie mi skakaly a teraz już w ogóle i moje pytanie brzmi czy moja dieta jest ok, bo powiem szczerze że czuje się najedzona. I czy istnieje możliwość przedawkowania np. Sałaty ponieważ dodaje ja praktycznie do każdego posiłku a martwię się żeby dziecku nie zaszkodzić albo któryś z warzyw. Pozdrawiam
Sałatę i inne warzywa może Pani spożywać w dużych ilościach, pod warunkiem, że są z pewnego źródła, tzn. bez pryskania i sztucznych nawozów. Pozdrawiam serdecznie

Dieta OK ( nie jestem przekonany do 3 smażonych jajek na kolację, codziennie.), cukry OK, dieta dość urozmaicona. Wydaje mi się,że już odpisywałem na podobne pytanie. Życzę zdrowia i szczęśliwego porodu.
Dieta jest właściwa, nie ma możliwości przedawkowania sałaty - surowe warzywa można jeść bez ograniczeń, pozdrawiam
Nie polecam jogurtu, malinek, parówek, dużej ilości jajek. Jak z mięsem ? (nie polecam wieprzowego) Warzywa samo zdrowie
Już pewnie jest Pani po porodzie to odpowiedź nie ma znaczenia.Z powodu urlopu nie mogłem udzielić wcześniej informacji. Dieta przedstawiona nie była w pełni zgodna z rekomendacjami, glukoza na czczo 100 za wysoka.