W zeszłym roku udałem się do psychiatry, wizyta trwała ok. 20 minut. Lekarz po wyjaśnieniu bez oględ

4 odpowiedzi
W zeszłym roku udałem się do psychiatry, wizyta trwała ok. 20 minut. Lekarz po wyjaśnieniu bez oględzin stwierdził z góry że jest to coś z rodzaju schizofrenii, przypisał leki i jakieś dwa tygodnie czułem że jest lepiej. Pewne aspekty choroby zostały stłumione do dzisiaj, niestety leki wywołały podczas pobierana coś co w ulotce było napisane że po pojaweniu się objawów powinno się odrazu odstawić leki, zadzwoniłem do lekarza lekarz potwierdził, ale stwierdził że coś jest nie tak że dopiero po 2 tygodniach pojawiły się efekty uboczne. (Bezsenność 62h, bezwarunkowe ruchy twarzy). Prosiłbym o poradę eksperta co zrobić i czy udać się do psychiatry czy to może jest coś innego. Bardzo proszę o pomoc.
Witam. W mojej ocenie dwadzieścia minut to za mało aby postawić wiążące rozpoznanie a już tym bardziej schizofrenii. Dwa tygodnie i poprawa? Też nieco za szybko.Jaki objaw uboczny wywołały leki? Trudno ustosunkować się do oględnego sformułowania "leki wywołały podczas pobierania coś". Moja rada brzmi- trzeba udać się do psychiatry, innego psychiatry. Niech zweryfikuje i rozpoznanie i leczenie. Pozdrawiam,

Warto udać się do psychiatry, który rzetelnie zbierze wywiad i rzetelnie postawi diagnozę oraz poświęci Panu wystarczająco dużo czasu. Szukałbym w takim razie psychiatry z polecenia innych pacjentów. Postawienie diagnozy schizofrenii w 20 minut jest wątpliwe etycznie. Pozdrawiam serdecznie. Piotr Markowski
Oczywiście, że pilnie udać się do psychiatry
Nie widzę możliwości leczenia przez innego specjalistę. Może lekarz ma wątpliwości co do tego czy Pan zażywa leki zgodnie z zaleceniami? Nie wszystkie objawy uboczne nakazują natychmiastowe odstawienie leków. Tak więc proponuję raz jeszcze udać się na wizytę do lekarz leczącego (psychiatry) i ustalić dalsze postępowanie. Sam chętnie telefonicznie kontaktuję z moimi pacjentami ale opisane przez Pana objawy moim zdaniem wymagają ponownej wizyty!