W wrzesniu udalam sie do ginekologa z problemem wycieku z piersi, oraz wypadajacych wlosow zostalam

3 odpowiedzi
W wrzesniu udalam sie do ginekologa z problemem wycieku z piersi, oraz wypadajacych wlosow zostalam skierowana na badania TSH oraz prolaktyny jak sie okazalo pozniej ze mam niedoczynnosc tarczycy, ginekolog odeslal mnie do endokrynologa gdzie dostalam dawke leku letrox 50.
Moje wyniki byly : TSH - 7,010 FT4- 1,09 FT3- 3,35 Prolaktyna - 91,26 anty-TPO 13,30 anty-TG - <10 (wedlug polskich jednostek),
mieszkam w Anglii i po powrocie dla pewnosci chcialam zrobic badania jeszcze raz wiec w pazdzierniku udalam sie do lekarza i dal mi skierowanie wtedy juz moje wyniki wygladaly tak:
TSH - 0,98 mu/l FT4 - 13,0 pmol/l Prolaktyna - 2277miu/l TPO - 0,1 ku/l (wedlug angielskich jednostek)

Minelo 5 miesiecy od przyjmowania lekow, czuje sie dobrze jedynie co mnie niepokoi nadal to jest wyciek z piersi i nieregularne miesiaczki, czy jest mozliwosc ze moja tarczyca sie unormowala, a prolaktyna skoczyla ? bo znalazlam przelicznik z angielskiej jednostki na polska i wychodzi wtedy prolaktyna 113,85 czyli o wiele wyzsza niz za pierwszymi badaniami. Czym jest to spowodowane co zrobic aby ona sie unormowala czym ja zbic (naturalnym sposobem). Jakie badania wykonac do tego jeszcze i czy trzeba przed badaniem prolaktyny czegos sie wystrzegac czy lepiej przed miesiaczka czy po. Prosze o pomoc.
Muszą być podane zakresy referencjencyjne aby zainteresować wyniki. Najlepsza metoda to konsultować z osobą leczacą.

może to być gruczolak przysadki proponuje wykonać rezonans magnetyczny przysadki
Witam,
Należy zrobić USG piersi i/lub mammografię oraz przeprowadzić pełną diagnostykę endokrynologiczną w warunkach szpitalnych.
z poważaniem
Tomasz Łabiak