W sumie to nie wiem od czego zacząć może napisze po prostu o co chodzi pewnie i tak nie powiem o wszystkim dokładnie ale zawsze coś . Mam na imię Julia mam 22 lata i podejrzewam u siebie problemy z zaburzeniem odżywiania. Potrafiłam przez kilka dni nic nie jeść aby schudnąć. Czasami zdarza mi się , że spożywam kilkanaście tabletek na odchudzanie lub na zaparcia. Bardzo często się ważę. Ogólnie trudno mi tu o tym pisać więc na tym zakończę.
mgr Dorota Kozak
mgr Dorota Kozak
Psychoterapeuta, Psycholog
Grodzisk Mazowiecki
Z tego co Pani pisze można pomyśleć, że cos jest na rzeczy z zaburzeniami odżywiania. Aby móc dobrze się temu przyjrzeć i zdiagnozować problem potrzebna byłaby wizyta u psychochoterapeuty, najlepiej takiego, który ma doświadczenie z pracy z zaburzeniami odżywiania. Często jest tak, że zaburzenia odżywiania są niejako objawem całej gamy emocjonalnych trudności jakie dzieją się wewnątrz osoby. Czasem jest to zmaganie się z niską samoocena, czasem dążeniem do perfekcji, czasem wewnętrzna walka o odzyskanie swojej autonomii psychicznej - tych trudności może być bardzo dużo. Zachęcam Panią do kontaktu ze specjalistą, który pomoże Pani przyjrzeć się temu problemowi i który będzie mógł Pani pomoc.

mgr Małgorzata Mizińska
mgr Małgorzata Mizińska
Psychoterapeuta, Terapeuta, Psycholog
Warszawa
Pani Julio, jeśli dostrzega pani problem - a tak wnioskuję z pani wiadomości - na pewno warto skonsultować to ze specjalistą i omówić w szerszym kontekście pani niepokój.

mgr Marek Wójs
mgr Marek Wójs
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry. Jeśli tego typu zachowania Panią niepokoją, proszę umówić się na konsultację, podczas której terapeuta, w atmosferze szacunku i zrozumienia, będzie mógł rzeczowo odnieść się do Pani obaw.
Pozdrawiam

 Anna Grochowska
Anna Grochowska
Psycholog
Warszawa
Pani Julio, proszę przyjrzeć się swoim relacjom domowym, z rodzicami i bliskimi, najczęściej to tutaj tkwi problem, jeśli nie może Pani o sobie stanowić, ciało odreagowuje napięcie psychiczne. Proszę do mnie napisać.

mgr Małgorzata Zaborowska
mgr Małgorzata Zaborowska
Psychoterapeuta, Psycholog
Gdańsk
Dzień dobry Pani Julio. Po tym co przeczytałam w Pani wiadomości uważam , że Pani podejrzenia mogą być właściwe. Należało by sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania. Proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, powiedzieć o tym co Pani zaobserwowała, poprosić o wykonanie badań, choćby podstawowych w celu sprawdzenia czy wyniki są w normie. Również sytuacje w których doświadczamy silnego stresu powodują różnego rodzaju zaburzenia funkcjonowania organizmu. Przeżywając silne emocje nasz organizm jest poddany "huśtawce". Jest Pani młodą osobą dla której wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, może są to próby uzyskania wymarzonej sylwetki ciała, w stylu modelek, może niska samoocena, zbyt wysokie wymagania co do własnej osoby, dążenie do perfekcji ?
Uważam, że należało by poszukać przyczyny opisywanego u Pani zachowania i zastosować właściwe postępowanie. Może Pani skorzystać z pomocy i rozmowy psychologa, psychoterapeuty, lekarza psychiatry. Życzę powodzenia w szukaniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

mgr Michał Misiek
mgr Michał Misiek
Psycholog, Psychoterapeuta
Wrocław
Proszę poszukać terapeuty zajmującego się zaburzeniami odżywiania - podczas procesu diagnostycznego określi on czy rzeczywiście Pani zachowania są objawem zaburzenia czy informacją o innych przyczynach. Wtedy zostanie wyznaczony odpowiedni proces zmiany.

mgr Katarzyna Studzińska
mgr Katarzyna Studzińska
Psycholog, Psychoterapeuta
Poznań
Witam!
Zachęcam do wizyty u psychiatry/ psychoterapeuty; objawy o których Pani pisze, sugerują zaburzenia odżywiania -anoreksję, ta, jeśli nie jest nieleczona, stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia. Najlepszym sposobem leczenia tego typu problemów jest farmakoterapia oraz psychoterapia.
Życzę powodzenia!

dr Patrycja Cyganik-Jóźków
dr Patrycja Cyganik-Jóźków
Terapeuta, Psycholog, Psychoterapeuta
Szczawno-Zdrój
Witam, Pani Julio, dostrzeżenie problem - a tak wnioskuję z pani wiadomości jest bardzo istotne w podjęciu dalszych działań. Obawy, które Pani opisuje warto skonsultować ze specjalistą i omówić w szerszym kontekście. Umożliwi to podjęcia dalszych działań.
Pozdrawiam serdecznie

mgr Marta Krysztofowicz
mgr Marta Krysztofowicz
Psycholog, Psychoterapeuta
Konin
Witam. W zakresie zaburzeń odżywiania, najlepszą terapią jest terapia poznawczo-behawioralna, która pozwala zmienić trochę nasze nawyki i zmodyfikować kwestię myślenia. Terapia daje 50% szans na wyleczenie. Jeśli widzi Pani u siebie problem, to warto jest z nim coś zrobić. Późniejsze konsekwencje zdrowotne mogą być na tyle poważne i przykre, że nie ma co się zastawiać tylko zacząć szukać odpowiedniego psychoterapeuty. Im szybciej Pani zacznie, tym szybciej z tego wyjdzie. Życzę powodzenia

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.