W roku 2017 przeszłam laparotomię . Wykonano brzydki szew śródskórny na 12 cm. Jest przerośnięty jes

3 odpowiedzi
W roku 2017 przeszłam laparotomię . Wykonano brzydki szew śródskórny na 12 cm. Jest przerośnięty jest bliznowcem, cięcie krzywe z okrojonym pępkiem. Jest drażniony przez: szwy rajstop, spodnie , ściąga mnie. Bezskutecznie smarowałam maściami na blizny. Założono mi staplery, które wypychają mi połowę brzucha i przeszkadzają. Skarżyłam się na nie już w szpitalu, nie powiedziano nic o nich. Dodatkowo zostałam skazana na kontrole, bo "dzwonię" na bramkach lotniczych. Staplerami wyeliminowano mnie z MR kręgosłupa lędźwiowego, a mam z nim problem. Mam teraz brzydki, okaleczony brzuch. Jak się pozbyć uciążliwego defektu i staplerów. Wynik patomorfologiczny mam ok.
Dzień dobry. Można wykonać plastykę blizny. Trudno powiedzieć czy mamy do czynienia z bliznowcem czy z przerosłą blizną. Jezeli używa się staplerow to tylko do szycia skóry, później się je usuwa. Zapraszam na konsultację Pozdrawiam Dr Grzegorz Mocny

Rozumiem że laparotomia był zabiegiem ratującym życie i dzięki temu Pani żyje? O ile mi wiadomo jest raczej nieprawdopodobne aby staplery wypychały brzuch. Być może ma Pani przepuklinę w bliźnie pooperacyjnej. Staplerów raczej Pani nie pozbędzie się bo wymagałoby to ponownej operacji i zespolenia jelita bez użycia staplerów a to spore ryzyko powikłań i raczej nie znajdzie Pani chirurga który dałby się na to namówić. Co do defektu brzucha to trzeba to zobaczyć aby się wypowiedzieć. Reasumując proponuję wizytę u chirurga celem wyjaśnienia Pani wątpliwości lub ewentualnego leczenia.
Aby ocenić, czy plastyka blizny poprawiłaby wygląd Pani brzucha i komfort życia, konieczna jest osobista konsultacja. Jeżeli staplery zostały założone na narząd wewnątrz jamy brzusznej np. jelito, a nie są to pozostawione przypadkiem staplery skórne, to ich usunięcie wymagałoby ponownej poważnej operacji. Proszę skonsultować się we tej sprawie w szpitalu, w którym była Pani operowana.