W przepadku wzrostu ciśnienia atmosferycznego do 1045hPa jest możliwość bardziej pobudzonego i nerwo

5 odpowiedzi
W przepadku wzrostu ciśnienia atmosferycznego do 1045hPa jest możliwość bardziej pobudzonego i nerwowego zachowania. Jak jest tak gwałtowny wzrost lub obniżenie ciśnienia jak sobie radzić w takich sytuacjach ?
Myślę, że na tego typu pytania najlepszą odpowiedź uzyska Pan od lekarza ze specjalnością w kardiologii lub psychiatry, jeśli wiąże się z tym duży lęk. Pozdrawiam.

Widzę że potrafi pan/ pani siebie obserwowowac i dostrzega zależności między pogodą , ciśnieniem a swoimi odczuciami. Zastanawia mnie jak do tej pory sobie pan/pani radził/ a ze swoim pobudzeniem i nerwowym zachowaniem (Jeśli jakiś sposób zadziałał- proszę robić tego więcej) ? Jak bardzo to przeszkadza ? Kiedy to się zaczęło? (Może jest powiązane z jakimś zdarzeniem ) Czy były sytuacje że zmiana ciśnienia nie wywierala wpływu? Proponuję skonsultować się z psychologiem lub terapeutą który może pomóc w tym temacie. (Zapraszam na rozmowe przez skype) Warto bliżej przyjrzeć się sobie - trudno tu o uniwersalną radę. Miłego dnia :)
W przypadku wystapienia wysokiego ciśnienia jedna z proponowanych metod moze byc spokojne oddychanie skupiając się na wykonywaniu tej czynności, tak aby nie uruchamiać emocji lęku i paniki skojarzonego z tym epizodem. Napadowe skoki ciśnienia wywołuja niepokój u pacjentów, którzy szukając rozwiązania problemu, zaczynają mierzyć sobie ciśnienie coraz częściej, tworzy się wtedy efekt błędnego koła i pacjent nie wie co jest przyczyną wtórną a co pierwotną tego zjawiska, ktore niestety niesie za sobą wiele problemów zdrowotnych. Dlatego konieczna jest wizyta u psychologa, ponieważ nie ma jednej cudownej metody rozwiazujacej ten problem. Kazdy objaw somatyczny ma przyczyne biologiczna oraz emocjonalna, wymaga dokładnej analizy i zastosowania odpowiednich ćwiczen, których terapia behawioralna oferuje naprawde sporo. W przypadku niskiego cisnienia najlepszym remedium jest intensywny ruch, najlepiej na swiezym powietrzu.
Witam, sen to db regulator- po pierwsze starac sie wysypiać, po drugie oddech-nauka oddechu, sport, relaks, dobra dieta...lub lekarz kardiolog, relaksoterapia, masaz, lub...czasem relokacja tam, gdzie jest wyrównane cisnienie niezalezne od pogody np kraje anglosaskie.
Witam warto przyjrzec sie wspolnie z psychologiem czy nie ma tez innych czynnikow w Twoim zyciu ktore powodują nerwowe i pobudzone zachowanie.Wysokie cisnienie atmosferyczne prawdopodobnie nie jest jedyną przyczyną .Zbyt wysoki poziom pobudzenia mozna obnizyc samemu stosując relaksację.Przy nieznajomosci technik relaksacyjnych wystarczy po prostu polozyc się na 20 minut zamknąc oczy i oddychac plytko i powoli.Wtedy nadmiar adrenaliny w organizmie ulega szybkiemu rozkladowi i samopoczucie poprawia się.