W poniedziałek miałem operacje wycięcia zatoki włosowej. Rana została zaszyta klasycznie i wygląda o

12 odpowiedzi
W poniedziałek miałem operacje wycięcia zatoki włosowej. Rana została zaszyta klasycznie i wygląda ok w sobote idę do kontroli( o ile dojde) problem polega na tym że bardzo mnie boli kość ogonowa, jedynie gdzie jestem w stanie dojść to do toalety. Śpię tylko na brzuchu i jest bez bólu ale kiedy wstanę ból jest okropny i wtedy. Przyjmuję ibuprom 3 x d oraz aclexin 2x d. czy to normalne i ból niedługo ustąpi?
Torbiel pilonidalna może być zainfekowana wtedy ból się nasila.Jak najszybsza kontrola u lekarza operującego lub w Poradni Chirurgicznej.

Kontrola u osoby, która wykonałe zabieg. Jesli ból jest duży to jutro z rana.
Jeśli ból jest tak silny - przyczyną może tkwić w szczegółach techniki operacyjnej - prosze niezwłocznie skontaktować się z chirurgiem który operował pana...
Pytanie to należy skierować do chirurga ogólnego, ja jestem chirurgiem stomatologicznym
Ból pooperacyjny powinien być mniejszy z każdym dniem . Jeżeli nie ustępuje to może być sygnałem np o powikłaniu w postaci krwiaka w ranie lub zropienia rany co przy tego typu zabiegach się zdarza. Pozdrawim P. Orlicki
Z opisu dolegliwości wynika, że prawdopodobnie w dolnym biegunie rany utworzył się zbiornik płynu.. Wskazana jest wizyta w poradni chirurgicznej. Im wcześniej rozpocznie się leczenie tym krócej ono będzie trwało. Takie problemy często występują po tej operacji.
Odczuwanie bólu to sprawa osobników zmienna, ale sądzę że do tygodnia to można uznać problem za w miarę normalny.
Szanowny Panie, taką ranę powinien obejrzeć lekarz, który Pana operował. Następnie w odniesieniu do rany, po badaniu odpowie na wszystkie Pana pytania. Inny lekarz, nie znając rodzaju zastosowanego zabiegu, bez badania nie wie jakie mogą być przyczyny dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie.
Pytania dotyczące przebiegu pooperacyjnego powinny być skierowane do lekarza operującego. Bez obejrzenia miejsca operowanego nie sposób coś doradzić
trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Konieczna jest kontrola rany aby to ocenić.
Po takim zabiegu może być bolesność. Należy spać na brzuchu, unikać siedzenia. Można do siedzenia kupić poduszkę w kształcie "dougnuta" - taka poduszka z dziurką w środku - w sklepie zaopatrzenia medycznego.
Nie wiem kiedy była wycięta i kiedy będzie kontrola bo nie podane są daty.
Stosować się do zaleceń. Szczególnie do dbałości o czystość tego miejsca. Niestety wiele tych torbieli po zeszyciu wymaga częściowego otworzenia, bo może zbierać się pod skórą treść różnego typu. Należy udać się na kontrolę. Jeśli dolegliwości są aż tak nasilone to uzasadnione będzie pokazanie się wcześniej na oddziale lekarzowi operującemu.
Proponuję udać się do najbliższego SOR lub Izby Przyjęć szpitala.