W piątek miałam nacinanego ropnia w okolicy pachwiny został założony drenaż gumowy i pobrany wymaz n

1 odpowiedzi

W piątek miałam nacinanego ropnia w okolicy pachwiny został założony drenaż gumowy i pobrany wymaz na posiew (wcześniej miałam w tym samym miejscu ropnia i wyszedł gronkowiec złocisty oznaczono antybiogram wrażliwy tylko na antybiotyki z grupy cefalosporyny n która mam uczulenie),w sobotę byłam na zmianie drenu i lekarz nie powiedział kiedy mam przyjść na wyciągnięcie moje pytanie ile mogę z nim chodzić i czy mam go usunąć sama czy lepiej zaczekać na wynik wymazu (do piątku powinien być)
Proszę o odpowiedź
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Osobiście zalecam usunięcie sączka z rany naciętego ropnia po 3 dniach. Dodatkowo zalecam płukanie preparatem odkażającym, jeśli jest taka możliwość, niezależnie od wyniku posiewu. Jeżeli sączek jest w ranie powyżej 3 dni - proponowałbym go usunąć. Oczywiście jeżeli z rany nadal obficie wylewa się ropa - proponowałbym kontrolną wizytę u lekarza. Być może trzeba będzie wymienić sączek na nowy.