W niedziele w południe, czyli 2 dobry temu, miałam usunięcie ósemki górnej. Zabieg trwał 15 minut, b

3 odpowiedzi
W niedziele w południe, czyli 2 dobry temu, miałam usunięcie ósemki górnej. Zabieg trwał 15 minut, bez rzadnych komplikacji, nacinania czy dłutowania. Po zabiegu przykładałam zimne opatrunki, rrobie co co jakis czas do dzisiaj. Nie przemeczam sie, stosuje w pełni do zalecen stomatologa niestety cały czas czuję krew w jamie ustnej, widzę podczas płukania. Opuchlizna juz ustepuje. Po jakiem czasie krawienie powinno ustapic. Czy powinnam udac sie do stomatologa? Niestety moj dentysta jest na urolpie stad pytanie do Panstwa. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Witam serdecznie,
Krwawienie z reguły ustępuje w pierwszej dobie, ale czasem zdarza się, że utrzymuje się dłużej. Przyczyny mogą być rozmaite: od rozległości zabiegu przez niedobory po indywidualne problemy z krzepnięciem .
Jeśli krwawienie się zmniejsza (nie musi pani nagryzać na gaziki sterylne co pół godziny) i nie ma dolegliwości bólowych proszę dać sobie jeszcze kilka dni. Może pani również spróbować suplementacji witaminy C. Jeśli krwawienie jest obfite, proszę skontaktować się z chirurgiem (opatrunek i szwy) oraz przebadać czynniki krzepnięcia.
Mam nadzieję, że dziąsło wygoi się lada dzień!

Krwawienie z rany poekstrakcyjnej może utrzymywać się do 48 godzin i nie powinien to być silny krwotok.
Jeśli nie jest to tylko „lekkie zabarwienie śliny” od czasu do czasu to powinna się Pani skontaktować z lekarzem.
Jeśli krwawienie nie jest obfite a wyczuwalny jest tylko posmak krwii lub ilości krwi są niewielkie, nie ma powodu do niepokoju. Delikatne krwawienie może być sprowokowane jedzeniem, uciskiem policzka podczas snu oraz szczotkowaniem i może utrzymywać się nawet 2-3 dni w zależności od rozległości rany pozabiegowej.